Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt nem lehet meguszni?

Ezt nem lehet meguszni?

Figyelt kérdés
100 lityós akva inditását tervezem. Nagyjából összeállt a kép talaj növények halak. Nézegetve az egyes oldalakat elhülve olvastam, hogy az első héten napi 50% a második héten 2-3 naponta 50 %vizcsere,mert egyébként hatalmas algásodás lesz. Hát kisebb akváriumnál el tudom képzelni, de egy nagyobbnál ez hatalmas viz mennnyiséget jelent.Teljesen elkeseredtem.
2015. júl. 28. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Hm, nem tudom ezt hol olvastad.Szerintem elég hetente 20%. Én 1 szer se cseréltem vizet, a nemrég indított akváriumomnál, csak 6 napot ment a szűrő üresjáraton, mert hozták külföldről a halakat. Igaz én belemostam egy működő akvárium szivacsát.
2015. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk két akváriumunk van. Az egyik 160 literes a másik 250 literes. Naponta még a kezdeteknél sem cseréltük a vizet. Sőt 2-3 naponta sem cseréltük. Az elején heti egyszer cseréltük a vizet olyan 30%-át. A szűrőket viszont kitakarítottuk. Pár éve, hogy megvannak már az akváriumok, és manapság 2 hetente takarítjuk a szűrőket ,és a nagy akváriumnál 4 hetente van 30-40% vízcsere ( de ha párolog közben akkor azt mindig pótoljuk) a kicsi akváriumnál 3 hetente cserélem a víz 30%-át. Ha párolog a víz akkor itt is pótolom.

Arra viszont figyelj, hogy ha csapvizet használsz akkor előtte 1 nappal tárold a vizet, hogy a klór elpárologjon.

2015. júl. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Hol olvastad?
2015. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
GA oldalán
2015. júl. 28. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy 100 literes akváriumban nem 100 liter víz van, kb 70-80, ennek a 20-30% cseréje elég hetente, a bejáratás alatt is.

Tehát olyan 25 liter víz cseréjéről van szó, de az is lehet, hogy elég 20 liter víz.

Az tényleg jó megoldás, ha tudsz szerezni érett vizet, vagy érett szűrőanyagot, vagy érett szűrőnek a koszát, csökkenti a kezdeti barna algát, vagy teljesen elkerülhető vele.

2015. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A G.A hihg tech növényes akváriumokkal foglalkozik, nem társas, vagy low tech akváriumok vannak, egy high tech akvában minden héten 50%vízcsere javasolt, mert túl van növénytápozva.
2015. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

High-tech akváriumokban szoktak napi 50% vizet cserélni, ahol nem a halaknak kedveznek, hanem a növényeknek.

Mindennap túltápozzák a vizet, aztán kiöntik a WC-be, majd megint túltápozzák, Co2 és extra erős fény mellett. Lényege hogy jó fotókat tudjanak készíteni róla. De elég nagy macera egy ilyen akváriumot fenntartani sokáig.


Egy időben nekem is volt CO2-m és növesztettem gyorsan növényeket, de nem ilyen módon. Sosem pazaroltam ilyen szinten sem a vizet, sem a tápot. Kevesebb tápot tettem bele és akkor kevesebb vizet is kellett cserélni.


Lehet hogy nem néztem nagyítóval az algákat, és volt 1-2 levélen, de kit érdekelt. Az algaevő halaknak kell az alga.


Az általános low-tech akváriumba a világítás gyengébb és Co2 sincs, meg vízcsere is csak normálisan, hetente egyszer 10-30%, akvárium mérettől függően.

Nagy akváriumba elég kevesebb, de attól is függ hogy mennyire van benne sok hal és mennyire jó a szűrés.

Minél több a hal, annál jobban terheli a vizet.

2015. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mentek a zöld kezek.
2015. júl. 28. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!