Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mien akvárium világitást vegyek?

Mien akvárium világitást vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adot egy 72l akvárium. Gyáritető 1x15w t8. Nah ez kuka a növényes aksihoz. A kérdésem az lenne hogy tuningolja a gyárizetőt 2x 35wra? Vagy vegyek egy növényes lámpatestet. Mik a tapasztalatok? Kb.:20 ezer ft a kert. Most találtam elektromos előtétt 2000 huf ért. Minden tanács érdekelne. De leginkább a hozzá értő válaszokat várok.

2015. júl. 29. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A 35 Wattos dulux vagy PL fénycső nagyon algásít.

Nekem nem jött be. Ez jobb, de akkor le kell venni a tetőt: [link]


Szoktam használni csíptetős lámpákat is:

[link]

Ezt lehet külön kapcsolgatni ha kettőt veszel, csak az már nem fér a keretedbe. Meg ebbe 1 év mulva mikor kiég, vehetsz bármilyen izzót, ami szimpi. Pl én ilyet szoktam, ez olcsó: [link]

Bármilyen akváriumra jók a csiptetős lámpák, mert pl kis akváriumra elég 1db, közepesre kettő, nagyra 3-4db.


Vagy úgy is lehet, hogy csak 1db van, de pont a növény fölé teszed. A másik oldalra pedig nem raksz növényt.

2015. júl. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből a 2×42 wattos is nagyon bőségesen elég lenne.

2×6500 Kelvines csővel kell kérni.

2015. júl. 30. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*2×24
2015. júl. 30. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudni mit értesz növényes akva alatt.


Csak dúsabb növényzet lenne, low tech akva, valamilyen házi co2 adagolással, vagy high tech akva, nagynyomású co2, macro tápozással, merőben más fényerőt ajánlott rátenni egy low, vagy egy high akvára, ezért nem mindegy.

Házi co2 használatánál jobb a low, és úgy belőni az akvát, hogy co2 nélkül sem legyen gond.


A másik kérdés a tető, ragaszkodsz hozzá, vagy nem, tetszik a nyílt vagy nem.


Nekem zárt fedők vannak, és nem használok co2 adagolást, valamint hosszú a világítási idő, sokáig szeretjük nézni az akvákat.


Én csak a zárt fedelet mondanám, a többit már mondták előttem.

Low, azaz co2 nélkül, (élesztős is co2 nélkülinek számít, amíg megy addig rásegít, de nem stabil)

Van 15 watt fényed jelenleg, ez mellé lehetne két 15 watt fénycső, így 45 watt lenne, két kapcsolóval, ki kell kísérletezni menyi fény kell. Lehet 2x15 watt a fix és mellé bekapcsol + 15 watt adott ideig, de lehet fordítva is, azaz 15 watt világit hosszan, és mellé bekapcsol 2x15 watt pár órára, időzítővel.


High, a jelenlegi 15 watt fény mellé 2x24 watt t5 fénycső megy, szintén külön körön, szintén variálva a világítási idő, látatlanba a 15 watt t8 megy 12 órát, mellé a 2 db t5 meg 6-7 órát, de lehet 8 is, ezt a növények mutatják, 30 ppm nagynyomású co2 ajánlott.


Beszerelés: beviszed a tetőt egy villamosságiba, keresel egy normális eladót, és egy 15 watt t8 fénycsőre rágogattatsz 2 db páramentes foglalatot, 44 cm a fénycső, plusz 3cm tesz rá a foglalat, helyezd el a tetőben.


t5, a 24 watt fénycső jöhet szóba, 55 cm a hossz, foglalatokkal 57 cm körül van, szintén helyezd el a tetőben, nézd meg hogyan tudod rögzíteni.


A beszerelés ilyesmi: [link]


Pl egy 3 fénycsöves tető látszik a képen: [link]

2015. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így néz ki amikor a fénycsőre rá van fogatva a pára mentes foglalat: [link]


megfogják a foglalatok szorosan a fénycsövet, ezt a szerelvényt kell megpróbálni elhelyezni a tetőben, a t5 szerelvény hosszabb.

2015. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!