Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van otthon egy házikóm amiben...

Van otthon egy házikóm amiben előzőleg hörcsög volt. Hogyan fertőtlenítsem, ha be szeretném tenni az akváriumba?

Figyelt kérdés

2015. júl. 31. 23:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne, ha leírnád milyen halaid vannak, kinek is lenne az a bujkáló, van olyan hal aminek lényeges milyen anyagból van, van olyan hal akit zavarnak a talajon lévő tereptárgyak, van olyan hal ami fönt úszik, a felszín közelébe, nincs szüksége bujkálóra.


Ma nem divat a bujkáló, olyan dekoráció van, ami javít a vízparamétereken, egészségesebb vizet eredményez, vannak kivételek, amikor egy halfaj igényli a menedéket, de példa a sok akváriumba megtalálható ancinak, közönséges algaevőnek fa kell.

2015. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igazából teknősnek lesz tehát mindenképpen kell bele.
2015. aug. 1. 15:30
 13/15 anonim ***** válasza:

Én személy szerint a teknőshöz nem értek, gyakorlatilag ugyanaz vonatkozhat rá, mint a halakra, tömör szerkezetű anyag kell, amiből nem oldódik ki semmi.


Ha nekem kellene mondjuk egy kimászó rész, ami kilóg a vízből, akkor kövekből, hungarocellből csinálnék valamit, az egészet le kenném több rétegben csemperagszóval, ezt a technikát használják akváriumban is.


Ha még egyszerűbbet akarsz, akkor bemész egy kőlerakathoz, és veszel egy szebb követ.

2015. aug. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A teknős rág. Csempargasztót és hungarocellt nem kéne használni, az könnyen porlad. A szivacsot is megeszi, meg kavicsokat is, bár az nem baj ha kavicsot eszik, az kell az emésztéséhez. Nagy köveket persze nem tudja megrágni.


Lehet használni műanyag kimászót, lehet is kapni boltban, és kerámia teknős kimászót is, pl: [link]

Lehet hogy ez is hülyén néz ki, de ilyet tudsz lapos pala kövekből is építeni, és akkor természetesebb.

[link]

Kis teknősöknek szoktak fakérget is betenni, ami a víz tetején úszik. Valahogy felmásznak rá, nem tudom hogy, de ügyesek, mert láttam ilyet hogy sok kis teknős rajta volt.

[link]


A legközelebbi terraplázán, ami 2015 Október 18-án lesz a Lurdy házban, jó sokára lesz mondjuk, de ott sokféle fakérget, kerámia kimászót és bujkálót lehet kapni, mert ilyen terrárium cuccokkal van tele az egész.

2015. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha van kimászó akkor kell "barlang"?
2015. aug. 2. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!