Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel távolíthatom el az...

Mivel távolíthatom el az akvárium üvegéről a fekete szilikonos üvegragasztó maradványait?

Figyelt kérdés
Az a baj,hogy a hátteret ragasztottam be ezzel a ragasztóval, de ügyetlenkedtem az illesztésnél, és az oldalsó üvegeken szétkenődött a ragasztó, amit lekapargatni le tudtam, de maradt egy olyan homályos folt mindenhol, amit nem bírok eltávolítani, ecettel már próbáltam, dörzsölgetem mindennel, de ez is csak kaparással menne le, de hiába, már csak kenődik. A fekete ragasztó lejött, csak valami homály maradt utána, mintha zsíros lenne, de ugye nem az. Ahogy dörzsölgetem csak kenődget ide-oda, de nem tűnik el...mit tegyek????
2010. márc. 7. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

hát azt nem tudod leszedni semmivel, majd ha megszárad levakarod szike pangéjével,

vagy most még frissen wc papírral vagy összegyűrt újságpapírral dörzsöld.

2010. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha jol értem az alsó üvegröl beszélünk.És ha jol sejtem az alsó övegre szórod a talajt,nem a frontüvegre.Szinte látom magam elött ahogy ellepi a talaj a foltokat...Te nem?
2010. márc. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rosszul értetted!!! a hátteret nem az alsó üveghez ragasztottam, hanem az oldalsókhoz, és az lett maszatos a ragasztómaradványoktól.
2010. márc. 7. 23:34
 4/5 anonim ***** válasza:

hello !


amikor én ragasztottam az akváriumot akkor még sebtiben akkor szedtem le a ragasztót amikor még nem kötött meg. ha már túl vagy ezen a fázison akkor az első válaszolóé az 5 pont hogy pengével érdemes.. érdekes mód nekem is ezt kellett csinálnom kb 1 hete mikor hirtelen megadta magát a ragsztó és a hungarocell háttér lejööt, majd fekete ragasztót hagyott maga után.

érdemes tényleg borotva pengével szedni nagyon könnyen leszedi, viszont egy kis kapirgálás után lehet hogy elkopik és csak karcolja az üveget (kézre vigyázz!!).

ha csak zsíros foltod van akkor hígító (tudom nem lehet akváriumba rakni, de az leszed mindent és a halak előtt úgyis átmosod sósavas, ecetes vagy bármi mással mosható anyaggal... szeretem hallani hogy más is lelkes akvarista aki az elejétől rak össze egy akváriumot..Sok sikert


Trian

2010. márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
kalapáccsal.
2010. márc. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!