Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes aquael akváriumba...

54 literes aquael akváriumba milyen halakat?

Figyelt kérdés

Szeretem a szumátrai díszmárnákat, guppikat, vitorláshalakat, öves díszcsíkot.

Miből és hány rakható össze egy közösségbe ezekkel variálva? Esetleg más kezdőnek is jó hal? /van a családban profi segítő ha kell, de inkább magam szeretnék boldogulni/.


2010. márc. 7. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem díszcsíkból max egyet, mert az megnő nagyra, nálam 15centis lett.


A vitorlás is bazi nagyra nő, nálam az 12 centis eddig, és már a 90 literes akvárium is kezd kicsi lenni neki ahogy látom.


A díszmárna nem tudom mekkorára nő.


Guppi, vörös neon, fekete neon, zebradánió, black molly <- ezekből lehet több, ezek kicsik maradnak és tök könnyű őket tartani :)



Nekem 20 literes aksiba van 3db törpe gömbhal és 2db darázsgéb ezek nagyon mini halak, de ezek a kedvenceim.

Ezek csak élő vörös szúnyog lárvát, és tubifexet esznek, és kicsit sós vízbe vannak, nehéz tartani, mert ha a törpe gömbhal 9 napig nem kap élő kaját, megdöglik.


Szóval csak ügyesen, hogy mit vásárolsz.

Inkább kérdezd ki a boltos véleményét is.


Amúgy meg csinálhatsz pl sügeres akvárumot is,

a kék afrikai süger is jól néz ki, csak oda akkor semmi más nem mehet, mert a sügerek minden halat felfalnak ami nem sügér, és kell nekik sok bújkáló, mert mindnek kell külön egy lakás, ezek terület védők :)

2010. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ha leadótól kérsz segítséget vigyázz nehogy átverjenek!

Nagyobb boltokban eladhatnak beteg halakat is, hogy ne maradjon a nyakukon de általában nagyon rendes eladók vannak.

2010. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd inkább egyszerűbb, könnyen gondozható halakkal. A szumátrai díszmárna az szerintem kissé hamis, így nem érdemes. Az öves díszcsík meg tényleg túl nagyra nő és marha drága. A guppit megcsipkedi a vitorláshal a hosszú úszója miatt. Én a következő halakat javaslom:


Platti (1 hím, 5 nőstény)

Black molly (1 hím, 2 nőstény)

Vitorláshal (1 db)

Vörös neonhal (10 db)

Pakisztáni díszcsík (2 db)

Kékfoltos páncélosharcsa (3 db)

Algaevő harcsa (1 db)

2010. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek: mit értesz az alatt hogy a szumi hamis? kutyáknál értem, de halnál ez mit jelent?
2010. márc. 7. 17:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy értem, hogyha nincsenek elegen az akiban, akkor megcsipkedik a halak úszóit, sőt meg is ölhetik a kisebbeket. Egy ekkora akváriumban pedig nem tudsz annyi szumit rakni, hogy azok ne piszkálják a többieket, mert egy jó nagy csapatban jobban lekötik őket a fajtársaik. Így viszont, mindenképp sűrűn találkoznak a más fajta halakkal.
2010. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Doruss ***** válasza:
Tök ugyanilyen akvim van nekem is, és nekem van benne három szumátrai, három guppi (két nőstény egy hím) és három neonhal, de neonhalat még fogok venni, mert ez így kevés nekik, mivel csapatos élőlények. Ja meg van két csiga és egy aymonerri (vagyis tapacshal, ilyen algaevő aminek tapadókorongszerű a szája)
2010. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Doruss ***** válasza:
Kezdőknek a guppi a legjobb. Ahhoz nem kell túl nagy szakértelem.
2010. márc. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De jobb óvatosnak lenni a szumival. Kezdőknek akkor sem ajánlom. Amúgy meg a plattit ugyanolyan könnyű tartani, ugyanolyan gyorsan szaporodik és még szebb is.
2010. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!