Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az, amit el lehet hinni a...

Mi az, amit el lehet hinni a kereskedőknek?

Figyelt kérdés

2015. aug. 4. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt amit te is tudsz:) Úgy menj be a kereskedésbe, h kellően felkészült legyél, ne kelljen már kérdezni semmit. Én ha benézek egy új boltba néha kérdezek, csak tesztelésből.

pl, öves díszcsík mekkorára nő, lehet tartani 40 literbe? Rávágja ,h nem nő nagyra, tartható 40 literbe. Akkor kinevetem ,h az enyém már 14 cm -es, és elmegyek.

2015. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit, de tényleg semmit.
2015. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Halak tekintetében keveset szabad elhinni, még ha stimmel is az élet tér nagysága, az egyedszám már nem biztos, minden kereskedő pénzből él, nagy a kísértés, hogy példa 10 hal helyett 20-at mondjon.


Növények tekintetében akkor lehet hinni, ha van a kereskedésben berendezett, szépnek mondható akvárium, de ez is csalóka, sok kiállított akváriumot egy törzsvevő rak össze, szívességből, vagy némi extra szolgáltatásért, pl %-os kedvezmény.

Természetesen a nagynyomású co2-vel üzemelő, high tech akváriumokra nem kell akváriumként gondolni, csak akkor ha kimondottan ilyet akar valaki, más alapokon működnek, sok növény csak kimondottan azokban marad meg egyedül. Sok olyan akvarista van, aki csak ezekhez ért, normál akváriumokhoz nem, sikertelenek voltak hagyományos akváriumnál. Nálunk a boltban is van ilyen akva, egy aktakertész rakta nekik össze, megvan menyi micro, macro megy naponta, co2 megy stb, de én konkrétan tudom , hogy nem értenek a növényekhez, és nem tudnak tanácsot adni. Algára is kapásból leveszik a polcról az algairtót, majd az aktiv szenet is javasolják, majd a baktériumkultúrát, majd természetesen pótolni kell az elhullott halakat, ami a sérült biológia miatt ment el, amit az algairtó okozott.

2015. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Tényleg készülj fel, mielőtt elmész - de persze találhatsz olyat, amire eredetileg nem gondoltál, és érdekel.

2. Manapság a legtöbb telefonnal lehet netezni, a boltban is rákereshetsz. Ha ez nem lehetséges, vagy túl nagy vesződség, akkor én pl. fel szoktam hívni egy netközelben lévő családtagot, hogy X oldalon nézzen utána az adott dolognak. De végső esetben fel lehet hívni a konkét honlap megjelölésével a különleges tudakozót is.

3. Meg lehet figyelni, a boltos milyen válaszokat ad az előtted vásárlónak + idegen helyeken felteszek 1-2 "kamukérdést", amire tudom a választ, és "tesztelem", hogy az eladó mennyire van képben, az alapján döntöm el, hogy ha már muszáj kérdeznem tőle, mit hiszek el neki.

2015. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy hány % áfát tartalmaz a végösszeg.

Elvégre eladó, ez a végzettsége, ezt vélhetően jól tudja.

2015. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdezni lehet bármit de vásárolni nem érdemes azonnal.

Miután elbeszélgettél vele hazamész és otthon kényelmesen utána tudsz nézni mindenek amiről beszéltetek.

2015. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!