Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyire lehet abban hinni...

Menyire lehet abban hinni hogy a kutyak megerzik a halalt?

Figyelt kérdés

A kornyekunkon van sok kutya es felhivtak a figyelmemet hogy ha vonyitanak akkor meg fog valaki halni.

Ugy kezdodott hogy a kozvetlen szomszedunkban sokat vonyitott estenkent a kutya az okos szomszedaszonyok azt mondtak "na ez fiatal halott lesz".Ra ket napra sajnos meghalt a ferjem ocse 21 evesen.

Azota en is jobban odafigyelek es tenyleg tobszor is elofordult hogy halottam a kornyeken ilyet es sajnos halaleset is tortent.

Most viszont mar egy par napja egy masik szomszedunk kutyaja vonyit delutan es este kb fel orat .Mar kezd idegesiteni.

Az egesz azert erdekes mert amugy egyaltalan nem szoktak a kornyek kutyai vonyitani.

Mar arra gondolok hogy csak en bekebzelem vagy az allatok tenyleg erzik?


2009. dec. 10. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen megérzik. Úgy mint a természeti katasztrófákat is. Nincs ebben semmi különös. Egyszerűen csak sokkal fejletebbek a érzékeik.
2009. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
*sokkal fejletebb érzékeik vannak :D
2009. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
erről már én is hallottam, és szerintem is igaz lehet.
2009. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aulac ***** válasza:
88%

Sőt.

Még a rákos sejteket is képesek kiszimatolni és jelezni az emberben. Persze kellő tanítás/idomítás után.

Csak egy történet:

Kutyákkal foglalkozom. Idősek otthonába járunk terápiás célzattal. Kedélynövelő, nyugtató hatással.

Egyszer az egyik snautzer kutyus nem volt hajlandó eljönni az egyik mamitól. Odament a székéhez, belehajtotta a fejét az ölébe és nem volt hajlandó a kérésemre sem eljönni. Erőszakkal kellett elhúzni onnan.

A néni mondta is, hogy biztos érzi mennyire szereti őt.

De én tudtam a választ. A néni az éjjel elhunyt.

2009. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó azt tényleg megérzik/megérezhetik, ha egy beteg ember halni készül..., de azt semmiképp, hogy mondjuk holnap elüt egy kocsi.


Picit hasonlít ez a kuvikra. Arra azt mondják halálmadár. mert "ha éjjel megjelenik egy háznál, ott meghal egy ember". Pedig csak a fényre megy oda - a virrasztás fényére.


Persze a kutyák tényleg megérzik a betegségeket (rákot) és azt is ha egy ember haldoklik, vagy már nincs sok hátra neki - de egy ember halálát sem jósolják meg előre.

2009. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek hormonális változásait érzik meg amik különféle események hatására (epilepsziás rohamok, rákos daganat, izgalom, idegesség) megváltoznak.


A kutya nincsen tudatában annak mit érez, csak azt tudja hogy a változás amit tapasztalt a pozitív vagy negatív.


Tehát ezt nem tudja konkrétan hogy halált érez, csak azt hogy negatív változás következik be az adott személyben.

2009. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

előző voltam: azt kihagytam hogy ezeknek a hormonális változásoknak a hatására a test kipárolgása (szaga) megváltozik, amit a kutya orral érzékel.


Nem lélekkel érez, hanem szaglással!

2009. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!