Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány befolyóágat rakjak az...

Hány befolyóágat rakjak az akváriumba?

Figyelt kérdés

Van 2 esőztetőm a szűrőmhöz, és nem tudom, hogy egyben vagy kettőben vezessem vissza a vizet az akváriumba.

Az akvárium hátulja 4 helyen ki van fúrva a tetején, ott folyik le a víz. Ha egy esőztetőt raknék be, akkor azt az egyik szélébe tenném az akváriumnak úgy, hogy a hosszabbik tengelye mentén fújja végig a vizet.

De van értelme esetleg 2 ágra osztani a befolyó vizet és máshol is bevezetni? Ha igen, akkor hogyan forgassam be őket?

Dél-amerikai blackwater jellegű dolgot szeretnék, azt csendesebb vízmozgásúnak olvastam eddig. Szóval neonok, törpesügerek, baltahasú lazacok, ilyesmiben gondolkodom.


2015. aug. 5. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Tengeri akváriumról tudok neked nyilatkozni, ami szintén fúrva van nekem és kívül van egy tartály, amiből vízpumpa fújja be a vizet. Az egyik nagy akváriumhoz 2 vízpumpát raktam, mert tanultam egy régebbi esetemből. Először csak 1 pumpa volt benne, de valamikor fogta magát és leállt. Nem vettem észre, csak azt, hogy hamarosan algásodni kezdett az akvárium. Az is lehet hogy több napig nem ment. Aztán szétkaptam és csak elakadt, nem döglött be a pumpa, csak beleszorult a propellerbe valami csigaház.


Ezért aztán hogy biztonságosabb legyen a dolog, tettem mellé még egy vízpumpát. Így már nem félek. Ha az egyik leáll, és egy hétig nem veszem észre, attól még a másik mozgatja a vizet továbbra is. A kettő egyszerre pedig tuti hogy nem fog beakadni, vagy bedögleni.


Szóval én azt gondolom ebből amid most van, csinálj csak egy leágazást, aztán majd vegyél mellé még egy pumpát, kisebb is jó, és arra kösd rá a másik esőztetőt, vagy akár csak egy sima csövön is bemehet a víz. Nem muszáj esőztetni. Ahogy jobban tetszik.

2015. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor egyelőre maradok az egy befolyó ágnál, aztán majd kerítek egy másik pumpát, és majd akkor gondolkodom, hogyan helyezzem el.
2015. aug. 8. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!