Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdeti lépések? Többi lent.

Kezdeti lépések? Többi lent.

Figyelt kérdés

54l-es akváriumot tervezek indítani, de előtte megfelelően megakarom tervezni az egészet.

Szóval amit eddig tudok az nem sok, de felsorolom: 54l-es akvárium; belső szűrő (atman at 200 vagy eheim 2010); talaj jbl manado-ból és bazaltból összeállítva.

A fontosabb rész, amit nem tudok eldönteni és segítséget kérnék benne. Olyan növényeket keresnék (neten keresgélve millió van és nem nagyon tudok kiigazodni) amelyek alacsony fényigényűek. Kiinduló világításnak mit ajánlotok?

Galaxy razbórákra gondoltam a halakat illetően, viszont nem tudom, hogy ők kedvelik-e a fűtés nélküli vizet. Milyen halak mehetnek fűtés nélküli vízbe még?


A válaszokat előre is köszönöm!


2015. aug. 5. 19:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A 2x15 peremre illeszthető ilyen: [link]


A párolgás főleg a szoba hőjén múlik, nekem 5-10 liter körül van napi szinten, nincs penész, sőt még száraz is a levegő. 54 literesnél napi 0.5-2 liter között lehet a párolgás, télen kevesebb, nyáron több.

2015. aug. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pendulum92 ***** válasza:
Nálam penészedett a fal vályogházban, de ez szerintem a rossz szigetelés miatt volt. Illetv olyan helységekben is penészedett, ahol nem volt akvárium. Szóval szerintem önálló oknak kevés, sok nyitott akvárium maximum hozzájáru, ha alapból fennállhat a gond.
2015. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!