Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ennyi hal még elmegy vagy már...

Ennyi hal még elmegy vagy már túl sok?

Figyelt kérdés

Akvárium: 63 liter

Szűrés: AQUAEL fan mikro + EHEIM pickup 160

Halak:

6 foltos páncélosharcsa

6 ékfoltos razbóra

4 vörös karcsúi díszmárna

2 sziámi harcoshal(1 hím,1 nőstény)



2015. aug. 8. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem sok, csak rossz válogatás.

A sziámik szarrá verik egymást. Az ékfoltosoknak kevés a létszáma, és kevés nekik a hely. Nem víztömegre értem, hanem az úszó tér kevés.

2015. aug. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A hím sziámi elég békés,nem kergeti a nőstényt. [link]

Itt úgy van,hogy min 65 liter,nekem 63 van,az a 2 liter nem hinném,hogy olyan sok.

2015. aug. 8. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, meg azt is írja, hogy minimum 10 hal 85 literre.


A 65 liter tényleg egy nagyon minimális méret, amiben elképzelhető egy kisebb csapat tartása.

És valóban, az a 2 liter nem sokat számít, de ezt én is írtam, hogy nem a víztömeg a kevés, hanem a hely az úszásra.


Pl egy 80×25×30-as akvárium csak 60 liter, mégis sokkal ideálisabb számukra.

2015. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
minek ennyi hal? vagy megsütöd?
2015. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1,2 ok,köszi,de már sajnos nem tudok velük mit kezdeni,már megvannak.Az aki sajnos csak 60 cm hosszú,de azért gondolom el lesznek.
2015. aug. 8. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megvannak, akkor mindegy.


Tervezésnél érdemes kiiktatni az ilyen kockázati tényezőket.

Mert ha nem optimális a hely, akkor abból viselkedés probléma lehet.


Lehet, hogy nem lesz, lehet, hogy tök jól ellesznek, lehet, hogy semmi problémát nem okoz a viselkedészavar.


Ez adott akváriumtól függ, nem lehet megjósolni.

Lehet, hogy agressziót szül, lehet, hogy unalom okozta kötekedést, lehet, hogy apátiát, félénkséget, lehet, hogy semmit.


Igazából ez nem egy ilyen fekete/fehér dolog, hogy most vagy rossz lesz, vagy jó.

A lényeg, hogy minél inkább próbálunk az optimális felé közelíteni, annál kisebb az esély a problémákra.

De semmi nem garancia. Szerencse is kell hozzá.

Pl a betták ilyen térfogatban valló párban tartása 10-ből 9-szer kegyetlen véget ér.

Ha nálad egyik sem mutat agresszív vagy stresszes viselkedést, az egy kivételes eset, amire nagyobb összeggel egy hozzáértő se fogadott volna előre. :)

2015. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a víz terhelését nézve is erősen határeset.

A labirintosok (betták) elég komolyan bírják terhelni.

A fan mikro magában a szűrésben nem játszik szerepet, max egy jobb keringésre segít rá.


Ez is kb olyan, hogy "ellesznek" , az eheim valószínűleg megbirkózik vele, de kb itt van a kapacitásának a vége.


Azért a növények egészséges fejlődésére, és a részleges vízcserék rendszerességére oda kell figyelni.

2015. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én foltos páncélost nem raknék ekkorába. Panda páncélosharcsa nem tetszene? Hasonló nagyon csak kisebb. Az Eheim szűrőt nézted hogy befér-e? Elég határesetnek tűnik és ha a a vízszint fölött jön belőle a víz akkor csobogni fog.
2015. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már minden benne van,az Eheim simán belefér.Én is pandát akartam (pontosan ezért,mert kisebb),de nem volt az űzletben.


A sziámihoz annyit,hogy elég jó vérből származhat.Igaz,hogy csak egyszerű lila,de ő már itt született,az apja is nagyon békés volt,még a HÍM guppikat sem bántotta.A kicsik közül csak ez az egy maradt meg,de lehet,hogy lassan magára marad,mert a nt3stény is döglődik.Múlt héten hoztam 3 nőstényt,meg 6 ékfoltos,+ a hím már megvolt.A nőstények elég furcsán viselkedtek,semmit nem mozogtak,csak feküdtek a jávai mohán.Aztán másnapra elpusztult az egyik,tegnapelőtt meg a másik,és ez a harmadik is szerintem hamarosan megfog.Nemtudom,hogy mitől.A hím biztos nem bántja.Az 1. kettőre azt sem lehet mondani,hogy túl terhelt volt a víz,mert az biztos nem.Na mindegy egy kicsit hosszú lett,de remélem nem értelmetlen.

2015. aug. 8. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!