Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kinek mi a tapasztalata az...

Hargitai János kérdése:

Kinek mi a tapasztalata az elhagyós bojlis módszerről?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi kinek mi a véleménye, tapasztalata, azzal kapcsolatban amikor az ólom helyére 1 gumigyűrű van akasztva, és abban 1 megfelelő alakú és méretű kavics van. Elvileg kapás után a kő előbb utóbb kiesik a gumiból (elhagyódik) És a továbbiakban nem rángatja feleslegesen a damilt, nem akad be, egy szóval nem okoz gondot se nekünk sem a halnak.


Én tavaly próbálgattam a módszert,és azt tapasztaltam hogy kevesebb kapásom van, de amikor már rajta van a hal és lemarad a kő valóban jobb a halnak és nekem is.


Fennmaradó ólom nehezékkel több halat sikerült fogni nem értem a köves lemaradós módszer mért hozta nekem a fenti eredményt, esetleg mit csinálhattam rosszul.



2015. aug. 9. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Azt sem tudom miről beszélsz, mért nem pergetsz, vagy úszózol?
2015. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1 Mert én bojlizni szeretek.

2 elég jól leírtam miről van szó:

3 ha a leírás ellenére sincs fogalmad arról hogy miről beszélek akkor mért kell bele szólni??

2015. aug. 10. 01:07
 3/4 anonim válasza:
Elhagyós szereléket általában nagyobb halak horgászatánál szoktak használni,ha te kisebb halakra horgászol(5-10kg),akkor szerintem az inline ólom/etetőkosár jobb választás lenne.
2016. febr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Teljesen hülyeséget beszélsz. Az elhagyós szereléknek semmi köze a hal méretéhez. Az elhagyós szereléket akadós,hínaras terepen használjuk. A horog a hal szájában már nem tud elakadni, az ólom vagy kő pedig az akadóba érve kipattan így biztosítva a fárasztást.
2016. júl. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!