Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sima neonjaim szinte egész...

A sima neonjaim szinte egész nyáron 30fokon vannak. Hogy hogy bírják?

Figyelt kérdés
mindenhol olvasom hogy 24 fokon érzik jól magukat fölötte már káros. nálam egész jól elvannak 30fokon is. Probálom hüteni ventivel de akkor is min 28 fok van nekik .
2015. aug. 9. 20:29
 1/5 Aquafan válasza:

Lehet, hogy MÉG "jól" bírják.

De imádkozz, hogy vége legyen a kánikulának és örülj , hogy eddig kibírták.

2015. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Épp tegnap olvastam ezen az oldalon egy nagyon jó hűtési ötletet. Kiürült PET palackba víz úgy, hogy kissé összenyomva és ne tele, majd kupakolva. Aztán megfagyasztva hűtőszekrényben (az összenyomás miatt van lehetősége a fagyás alatti hőtágulásra a palack szétrepedése nélkül. Aztán a fagyott palack belerakva a vízbe, folyamatosan hűti azt.
2015. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Aquafan válasza:

Kedves előttem válaszoló!

A palack külsején rengeteg kosz és baktérium telepedik le.

A lefagyasztással a baktériumokat ki lehet küszöbölni de a koszt nem és ha lemossa a palackot az sem segít rajta.

Inkább használjon zacskót, az steril.

2015. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bubble válasza:


Én ventilátorokkal hűtöm a nyitott akváriumokat.

Jó a 28 fok, bár nálam 26-ra lemegy.

Lehet hogy neked fűt a lámpád?


12 centis ventillátort használok 9 Voltos adapterrel.

2015. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bubble:


Egyébk nekem is voltak neonok 30 fokon régen és nálam is kibírták. Azért gondolom hogy a 28 fok még elfogadható nekik. Most ha a tapasztalatot nézem és nem a díszhal infót.

2015. aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!