Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A személyvonatokon lévő...

Gyuribacsika kérdése:

A személyvonatokon lévő pótjegy mit takar és megvételkor miben különbözik egy sima jegytől? Mért kerül plussz költségbe? Hogyan kell elképzelni az egész dolgot?

Figyelt kérdés

2014. okt. 14. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Személyvonaton nincs pótjegy. Gyorsvonati pótjegy van, mert a vonat gyorsabb, mint egy személy (max egy gyalogló személynél). Ez távolságtól függően 150 vagy 300 forint. Az IC-kre még helyjegy is kell, ami helyfoglalást biztosít (az esetek többségében, néha hajlamosak egy helyre több jegyet is eladni), ez meg a megvásárlás és az utazás napjától is függ.
2014. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
S tulajdonképpen mit takar ez a pótjegy, hogy kapok egy számot és megvan számozva az ülés is amihez tartozik?
2014. okt. 14. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Az a helyjegy. Rajta van a kocsiszám és az ülésszám, oda kell ülnöd.

A gyorsvonati pótjegynek semmilyen szolgáltatása nincsen, csak plusz pénzt kell fizetned, mivel a vonat gyors.


Egyszer valaki gondolt egyet, és a vonattal párhuzamosan járó buszokra pótdíjat vezetett be, merhogy van vonat, aztán rá nem sokkal meg bevezették a gyorsvonati pótjegyet, merhogy gyorsvonat.

2014. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az egész gyorsvonati pótjegy / kiegészítő jegyes távolsági busz téma egy dologról szól: Az illetékes szakminisztérium politikai okokból úgy akart többletbevételre szert tenni, hogy nem senki ne ejtse ki a száján az áremelés szót.
2014. okt. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Márciuska ***** válasza:
A gyorsvonati pótjegyet azzal a magyarázattal találták ki, hogy a mivel a gyorsvonatok kevesebb helyen állnak meg, tehát elvileg gyorsabban célhoz érnek, ezért fizessen az utas plusz díjat a személyvonathoz képest. Terhát a sima jegy mellé kell megváltani a gyorsvonati pótjegyet (távolságtól függően pár száz forintért) azokra a vonatokra, amelyeket ilyen pótdíjas vonatként kijelöltek.
2014. okt. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze, magyarázni mindent lehet, attól még logika nem lesz benne.
2014. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha már témába vág valamelyest, megkérdezném ha én Győrtől Budapestig szóló jeggyel rendelkezem az utazást meg szabad -e szakítani egy leszállással majd vissza szállással majd így az utat folytatni?
2014. okt. 17. 13:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Senki sem tudja ? :)
2014. okt. 18. 16:21
 9/13 Márciuska ***** válasza:
Régebben vasúti pénztárban dolgoztam, akkor úgy volt, hogy szabad volt az utat megszakítani, csak igazolást kellett kérni róla azon az állomáson, ahol az utat megszakították, a pénztárostól vagy a forgalmistától. De sajnos nem tudom, ez még így működik-e. Nagyon valószínűnek tartom, hogy lehet útmegszakítást csinálni, csak nem tudom, milyen feltételekkel, vagy hogy ez az igazolás dolog hogyan működik.
2014. okt. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor a legjobb ha nem kockáztatom meg, mert én sem tudok róla semmit, büntetést kapni érte meg nem szeretnék, akkor inkább egy plusz úttal majd megoldom valahogy, egy más alkalommal.
2014. okt. 20. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!