Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok akvarisztika...

Mit ajánlotok akvarisztika ügyben?

Figyelt kérdés
Szóval egy 19 literes akváriumba szeretnék halat.A neonhalakra gondoltam mert ők kis helyen is elvannak de viszont a levegőztető lehet zavarna este?Mert ugye kell neki.Nagyon zajos?Illetve ha aranyhalat vennék neki ugye nemszükséges ,de neki lehet túl kicsi lenne az akvárium?Mit javasoltok?Ja és mi a teendő ha hosszasabb áramszünet van hogy ne haljanak meg a halaim?
2010. márc. 8. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha egy kicsivel több pénzt rááldozol akkor lehet kapni halkitott fajtát szerintem ha bemész az álattos boltba ott megtudják mondani milyenek vannak. De amugy nem hangos a sima sem. Ha áramszünet van akkor ajánlokm az aggregátort ami ugye nem csak erre a célra hanem az adott helység vagy terrület áramellátásáért felelös (benzinel müködik nézz utána neten ) de szerintem bár anyira nem értek a akvarisztikához és egyéb vizben müködö szerkezetekhez de elméletileg kell lenie egy áramellátásnak egy olyan egységnek ami átmenetileg potolja az áramot (pl dinamo a müködésével töltöen vagy elemes egység ilyesmi ) szerintem ezzel kapcsolatban is tudnak felvilágositást adni.

Üdv: A

2010. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy napig elvannak mindenféle technika nélkül.A levegőt vízcserével pótolod áramszünet alatt.Én vennék 17e ftért egy 54literes akvárium szettet mindennel ellátva.Ha van szűrőd amugy azzal levegőztethetsz ha nincs akkor egybe építettet vegyél(levegőztetős szűrő).aranyhalnak min 100liter kell és kell levegőztető is neki is.Neonhal csapathal min6 kell belőle

Ebbe az akiba határeset hogy be tudsz rakni 6ot de én inkább guppyt tennék bele 2hímet 4nőstényt.(belőlük is kellene 6,ők is csapathalak,és még szaporodnak is.Kell fűtés is és élő növény is jó lenne annak meg világitás is kell.

2010. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A halak simán elvannak levegőztető nélkül is egy darabig.Ha elfogy az oxigénjük feljönnek a víz tetejére úgynevezett "pipázni".Kidugják egy picit a fejüket és tátognak.
2010. márc. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Szia.Én egy légkeverős szűrőt ajánlanék,teljesen hangtalan és a víz szűrésén kívül levegőztet is.Olcsóbb szűrők is léteznek és neked a legkisebb, már bőven elég.Egy szép akváriumba növények is kellenek, nem csak dekorációnak, hanem, vízszűrőnek, oxigénforrásnak és nem utolsó sorban a halaink biztonságérzete miatt.Egy jól növényesített akváriumban nem kell tartani az algásodástól és az esetlege oxigénhiánytól sem.Az akváriumod mérete miatt kistestű halakat ajánlanék, főleg olyanokat amik nem szaporodnak.Egy 19 literes akvárium, hamar túlnépesedhet és az, akár az egész állományt veszélyeztetheti.Én jó választásnak tartom a neonhalat, (esetleg kistestű garnélákkal együtt).Az endler és a guppi szintén ide való halacska, azonos neműeket ajánlanék, vagy egy nevelőakvárium beszerzését.
2010. márc. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az aranyhal szívós dög, de attól még egy nagyra növő ponty. Azaz kell neki 100 liter és szűrés.

A neonhal jó választás, de én is inkább egy 54 literes szettet javaslok, vsgy kezdetben egy ekkora akváriumot szűrővel. Később vehetsz rá tetőt, bár anyagilag jobban jársz, ha szettben veszed.

A pipázásról: A haldoklásnak feltétele, hogy még éljen a hal.

G.

2010. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az aranyhal is, habár pontyféle, akkorára nő, amekkorára a mozgástere engedi. Ha rám hallgatsz, inkább körbenézel a labirintkopoltyús halak körében.:)
2010. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit, hogy az aranyhal akváriumát elég gyakran kell takarítanod, ha nincs talajszűrőd, és ha nem nagy az akváriumod, mert iszonyatos mocskot csinál.
2010. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LN09 ***** válasza:

Neonhal, és nehogy levegőzetőt vegyél. Egy 250-300 liter/órás belsőszűrőt ajánlok, ha újat veszel, tuti hogy fog levegőztetni is, manapság csak olyat gyártanak, és szinte semmi hangjuk nincs.

Aranyhalat semmiképp.

2010. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!