Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorláshal társas halfaj?...

A vitorláshal társas halfaj? 1 nőstényt nem lehet magában tartani vagy egy himet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 20. 21:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet, csak kicsit félénkebb lesz úgy. Akkor mondjuk ne törpesügerekkel tartsd, mert azok néha bunyóznak és attól képes megijedni a vitorlás, hiába nagyobb náluk. Inkább karcsú díszmárnákkal, vagy neonhalakkal, vagy fekete tetrákkal tarsd, mert azok nyugisabbak. Vagy jók a kisebb botiák is mellé.
2015. aug. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

neonhalakkal ne tartsd, egyáltalán mekkora az akvárium?

amúgy a természetben rajhal: https://www.youtube.com/watch?v=w_6fGg3prfo

2015. aug. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Fiatal korban rajban mozog de amint elérik a felnőtt kort és párba állnak keményen elhajtják a többieket. Ritkán ugyan de az erősebb hím halálra kergetheti a gyengébbet, nálam egyszer majdnem ez történt pedig 300-literes akváriumban voltak és mindegyiknek volt párja. Ezt követően egy 100-literes akváriumba került az agresszív hím egyedül, mármint nőstény nélkül mert már a párját is csúnyán bántotta csak ikrázáskor hagyta békén. Én nem vettem észre, hogy ez zavarta volna. Hozzáteszem, hogy hasonló körülmények között ez előtt sohasem volt gond ezzel a párosítással. Tartottam 2 párt együtt többször is, csak 1- párt, 1-hímet 2-3 nőstény, csak 6-bd nőstényt problémamentesen és utoljára ezt a bolond hímet egyedül.
2015. aug. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!