Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy akváriumot, hogy...

Kaptam egy akváriumot, hogy takarítsam, erősítsem meg?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 80x35x40 es akváriumot,5 mm az üvegvastagság,egy két helyen úgy látom,hogy gyenge vagy kopott a szilikon ragasztása.meg egy pici le van törve a fölső részen. Ott el fog e engedni?Meg lehet e erősíteni valamilyen szilikonnal?Mivel mossam ki?Ezek előtt hörcsög volt benne.Elbírja e azt a súlyt ha teletöltöm,berendezem akváriumnak?És milyen levegőztetőt,szűrőt,vízmelegítőt ajánlotok ekkora akváriumba?Válaszokat,segítséget előre is köszönöm!

#szűrő #akvarisztika #halak #akvárium takarítás.
2015. aug. 24. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Előbb mosd le a belső falakat hipós vízzel, majd a nyílásával lefelé állítsd rá két műanyag sámlira vagy székre és alulról öblítsd ki alaposan vízzel (pl. zuhannyal). Töröld szárazra a külsejét és hagyd lecsepegni a belsejéből a vizet. Utána nyílásával felfelé tedd rá valamilyen kellően teherbíró sík felületre (kb. asztal magasságban (alátét papír vagy habszivacs vagy rongy) majd töltsd fel vízzel és ha azonnal nem ereszt valahol, akkor még várj legalább 1 napot. Ezalatt ki kell derülnie, hogy folyik-e valahol. Ha folyik, szerintem ne kísérletezz tovább, a házilagos javítások nem mindig sikeresek.
2015. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem halott ötlet, úgy tudom 0,6 mm-es üveg kell legalább ekkora víztömeghez, én nem kockáztatnék. Használtan veszel 4-5 ezerért egy ekkora akváriumot.
2015. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Aquafan válasza:

De szerintem ép eszű ember is tudja , hogy mit kell ilyenkor csinálni!

Természetesen (udvaron,fürdőszobába) vizel feltölteni, ha eresz ne használd ha nem ereszt az nem azt jelenti , hogy nem fog pár óra/nap múlva.Várni kell 1-1,5 napot.

Én személy szerint biztos , hogy nem használnám ott van az esély , hogy nem ereszt és berendezed halakat teszel bele aztán lefekszel aludni, majd arra kelsz , hogy vízbe úszik a szoba...Túl nagy a kockázat.(az előttem válaszoló tanácsát fogadd meg.6-8mm üvegből újonnan 8000, használtam 5000 Forint.

Vegyél,készíttess egyet.

2015. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát!Pont azért kértem ki mások véleményét,hogy nehogy úgy járjak,hogy szépen berendezve ott áll a szoba díszeként., s egyszer csak minden tocsog a vízben.
2015. aug. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!