Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok, és a...

Kezdő akvarista vagyok, és a gurmámim habfészket épít, hogyan takarítsam ki így az akváriumot?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy gurámi párt, hat neonhalat és két panda harcsát, és ezzel még nem is lenne gond, de mára a hím gurámi elkezdett habfészket építeni! A közös akváriumba, és tépkedi a növényeket hozzá! Viszont hamarosan megyek nyaralni és előtte még ki kellene tisztítani az akváriumot, de így hogyan? A fészek egyre nagyobb, én pedig nem akarom bántani, és sehol sem találok rá megoldsát.


Aki tud, kérem, írjon egy üzenetet,

Előre is köszönöm!



2015. júl. 24. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz kitisztítás alatt? Elég vizet cserélni, esetleg leszívni a mulmot. Teljes kitakarításra egy normálisan működő akvárium esetében nincs szükség.
2015. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm válaszodat, természetesen nem teljes takarításól van szó, csak vízcseréről, illetve a növényeket takarítanám.
2015. júl. 24. 13:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy csővel nem tudod leszívni valahogy óvatosan a vizet? Mekkora az akvárium egyébként?
2015. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell vizet cserélni, mint ha a habfészek ott se lenne.

A hím labirintosok folyamatosan építik a habfészket, nem probléma , ha sérül. Semmit nem jelent.

2015. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eddig 3 gurámi fajt tartottam, tartok, egyik sem használt növényt a habfészekhez, 7 éve van velük tapasztalatom, de még soha nem láttam ilyet.


Olyan lehet, hogy túl üres a vízfelszín, vagy esetleg szükségük van növényi táplálékra is az építéshez, bár nálam kizárólag artemiát kapnak, tropicarry artemiát veszek, fagyasztott táblában van, 30 kocka van egy táblában.

Ha tisztítani kell a növényeket akkor nem az igazi az öntisztulás, lehet sok fölös nitrát, foszfát van, megfelelő világítással, és világítási idővel csökkenthető a vegyületek szintje, egy nitrát-foszfát mentes növénytáp is kell, ha sikerül eltalálni akkor nincs alga, gondolom az alga miatt kell tisztítani.

Normál esetben a növényeket csak metszeni kell.

A gurámik beles halak, fehérje dús étrend kell, ez pl 2 kocka fagyasztott artemia, meleg vízben felolvasztva: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA


Eredeti élőhelyükön sötét vízben, gyökerek, partról belógó fák közé építik a habfészket, akváriumban felszínre érő növényeket kell választani, bőséges a keletkezett nitrát, foszfát, így lehet komolyabb dzsungelt is csinálni, a felszínre érő növények között lesz a kijelölt territórium is.

Nem sorolják őket a területvédő halak közé, mert fajtársaikon kívül szinte minden hallal szemben passzívak, levegőnek néznek mindent, persze az ivadékokat megeszik, nem marad meg semmilyen szaporulat az akváriumban, minden ami 1 cm alatt van kaja lesz, kivétel a csigák.


Pl itt látszik: https://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI hogy az egyik arany gurámi territóriuma, az akvárium bal fölső sarka, fajtársaitól védi, ő kék gurámi, van több színváltozat, de egy fajba tartoznak.


Próbálj meg minél több felszínre növő növényt beszerezni, persze a világítás ereje lényeges, ha gyengébb akkor hínároknál csak a fölső levelek lesznek szépek, az alsók nem, vannak fényre nem érzékeny növények, amik a talajtól bokor szerűen hoznak leveleket, pl vallisneria, hólyagos vízikehely. Vannak amik elágazásokat hoznak, metszhetőek, a metszett rész leültethető, nekik több fény kell, különben az alsó levelek nem lesznek szépek, pl kocsány nélküli ambulia, indiai vízi csillag, Rotala rotundifolia, lizinka, bacopa, van amit csak be kell dobni az akváriumba, a felszínen úszik, pl úszó májmoha, szeretik a gurámik, nálam álladóan alatta vannak, a hátúszójuk súrolja az alját.

2015. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2015. okt. 27. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!