Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőtöltetet ajánlotok?

Milyen szűrőtöltetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy Eheim Classic 250-em+egy Eheim Pickup 2012 szűrőm.


Főleg a külsőbe érdekelne, hogy milyen szűrőtöltetekkel lehet növelni a hatékonyságát (Mert algásodik az akvárium).


A szűrőben van siporax meg szivacsok, és egy ilyen vattaszerű cucc is. (alulról felfelé haladva)


Tudom, hogy ez a szűrő alulméretezett ahhoz képest, hogy 180 literes növényes-halas az akvárium, de erre futotta.



2015. aug. 28. 16:40
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit zavaró lehet, hogy először azt írtam nem sokat segítenek a lágyító anyagok, utána meg azt tanácsoltam, hogy hálóban lógasd a vízbe.:D Visszaolvasva nekem is furán hangzott.:D Úgy akartam mondani, hogy akkora mennyiséget nem tudsz a szűrődbe tenni ami komolyabban segítene. Viszont abba a tartályba amiben a cserevizet pihenteted nyugodtan pakolhatsz belőlük és ideiglenesen az akváriumba is.
2015. aug. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 20 nk fölött van jócskán a vizem mint errefelé mindenkinek, de attól még szépen nőnek a növények.


Azt írta a kérdező, hogy a vízikalász nő mint a gomba, ezért elvetettem, hogy a keménység, vagy a keménységgel együtt járó magasabb ph érték lenne a ludas. A két sor fénycső nem túl sok, de lehet bővíteni 3 sor t8 fénycsővel már lehetnek fényigényesebb növények.


A cryptocoryne fajok megmaradnak nála, igy azokat lehet használni, van azért választási lehetőség.

Nem írta a tápozást, milyen növénytápot használ, én nem tudom posztolni a tatarozott akváriumokat, a low csoportban Viktor posztolt egyet, amit rendbe tett, annál is 100ppm nitrátig kúszott fel, és mellé irreális kálium dózis kellett volna, nem lehet, és nem is célszerű beadni 100mg/liter káliumot. Elsőnek apasztani kell a halmozódott vegyületeket, majd emelt dózisban adni a tápot.


Gyakorlatilag egy olyan akváriumnál, aminél nem volt az első naptól adagolva kálium, és micro elem, fényévekre elkúsznak az értékek, és csak pár retro növény marad meg, ami elsősorban nitrát igényes, és a talaj komposztosodását használja ki.


A felsorolt halakhoz legalább napi 2ml káliumos kiegészítő táp kellene, akkor lenne egálban a nitrát, kálium, és hozzá megfelelő mennyiségű micro elem.


Nem olyan régen, kb 1.5 éve vettem fel a hiba listára az npk elcsuszásít, lehet kisebb mértékű is, példa 20 ppm nitrát, és mellé alig kálium, de már 20 ppm kálium beadása sem egyszerű.


Röviden, fényterelőzés, ha matt a tető, fénycsövek ellenőrzése, nagyobb vízcsere, káliumos kiegészítő táp, emelt dózisban, ha ez nincs marad a cryptocoryne, esetleg valsneria.

2015. aug. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!