Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bocia a víz tetején pipál....

Pannamac kérdése:

Bocia a víz tetején pipál. Mértem a víz ph-ját 9-es. Hamar harmados vízcserét csináltam, de most is pipál. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Vajon mi okozhatta?Algaírtót használtam.Hogyan savasíthatnám?Hosszú levelű sás van benne.2 bocia,1 harcsa,és 8 kicsi vegyes(pl neonok) Most jobb a ph, de csak 8-as. Bociám már 3 éves!Akváriumom 50 literes.

#akvárium #savasítás #Bocia pipál #lúgos lett a víz
2015. aug. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Melege is lehet.
2015. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az algaírtó "kiveszi a vizbű' a zokszigént"


Be kéne tenni egy levegőztetőt. Ha nincs, akkor csinálj még vízcserét.

2015. aug. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az algairtóval sikerülhetett leamortizálni a lebontó baktériumokat. A nitrogén vegyületek miatt is pipálhat. Cserélj 40% vizet a ph-val pedig ne foglalkozz.
2015. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A csíkfélék érzékenyek a rézre, sok algairtó alapja réz, így végül is, megmérgezted a botiádat, jó sok vízcsere kell, hogy kiürüljön, aktív szén, vagy vegyszeresen kötni a rezet, edta alapú szerekkel, de ez inkább csak a maradványokra vonatkozik, elsősorban sok vízcsere, vagy az aktiv szén segít. Van szalicilsav alapú algairtó is, amibe nem réz szulfát van


Egyéb esetben algairtó 3 ágon lehet káros.

1 a bomló alga terheli a vizet.

2 az algák nitrogén vegyületeket kötnek, ami algairtóval elmarad, gyakorlatilag javítják a vízminőséget, amire szükség is van, mert átlag az algásodás fő oka nitrogénvegyület többlet.

3 amit említtettek már előttem, nem kímélik a szűrőbaktériumokat, így gyengül a biológiai szűrés, ammónia, majd nitrit többlet mérgezi a halakat.


A szalicilsav alapú algairtóval volt aki sikereket ért el, de ott is fenn állnak a negatívumok, amit az alga hiánya okoz, ezért csak akkor célszerű használni, ha az algát kiváltó ok megvan, és az meg van szüntetve, pl gyenge fény, erős fény, nem jó növényválasztás, növényt

táp hiánya, rossz összetételű növénytáp, túletetés, stb


A másik fontos dolog, hogy szinte csak azzal az akváriummal lehet foglalkozni alga ügyileg, ami nincs túltelepítve, a botiából van több faj, de pl öves díszcsík a botiád, akkor már túltelepített az akva, és bele kell nyugodni az algába.

2015. szept. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!