Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell külön co2 beadagolá...

Miért kell külön co2 beadagolás a növényeknek?

Figyelt kérdés
a természetben hol kapnak co2 t a növények ?
2015. aug. 31. 21:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
viziről van szó
2015. aug. 31. 21:14
 2/15 anonim ***** válasza:

Vannak olyan akváriumok ahol teljes értékű komplex műtrágyát használnak, nem a halak anyagcseréje során keletkező anyagok képezik a növényi tápanyagellátás alapját, nagy dózisban nitrogén, foszfor is van adagolva, ahhoz, hogy ez érvényesüljön, felvegyék a növények, erős fény kell, és nem elég a légkörből beoldódó co2, mesterséges is kell.


Normál akváriumnál, a halak, és a légkör biztosít co2-t, ez az alacsony tápanyagszintekhez elég is, gyengébb fény is van mint a növényes akváriumoknál.

2015. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A növényeknél minden összefügg, nem lehet gyenge láncszem a képletben mert akkor borul az akva, algatelep lehet belőle.


Pl: kevés fény-kevés tápanyag- kevés co2 is elég.


Sok fény-sok tápanyag- ide már sok co2 is kell, tehát mindenből sok kell. Mi van ha mondjuk a tápanyag kevés, de a többi kettő erős? Hiánytünetek lesznek, lukas, vagy satnya levele. Mi van ha kevés a fény? Olyankor nem fogy a több tápanyag, a feleslegre jönnek az algák. Mi van ha kevés a co2, akkor szintén nem fogy a tápanyag, és megint csak jönnek az algák.


Gyakorlatban ha a növénytartás feltételei közül 1 tétel sok, vagy erős, akkor a többinek is soknak, vagy erősnek kell lennie.

2015. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Joci te is használsz co2 t ?
2015. aug. 31. 21:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Régen használtam, de kiirtottam vele a halakat, azóta nem, kiugrottak az akváriumból. Keveset vagyok otthon, nem tudok rá figyelni, és a metszés is probléma, szerintem örökre töröltem a növényes akváriumokat, szépek, de csak egy fellángolás, ha valakinek van családja, és persze sok időt is tölt velük, akkor már nehéz egy növényes akvát beilleszteni a családi idillbe.

Egy növényes akva annyi gondoskodást igényel mint két csecsemő, ezt kevesen bírják cérnával hosszabb távon, és a halaknak sem egy leányálom.

2015. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Joci nem értem . mi az hogy növényes akvárium?


hisz a te aksid is gyönyörű növényes. és ehhez nem használsz co2 beoldást?


ez pl:

https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE


vagy ez is csoda szép:

https://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4

2015. aug. 31. 22:05
 7/15 anonim ***** válasza:

A növényes akvarisztika egyfajta akvarisztikai ág, kompozíciók vannak, vannak különböző stílusok, de általában példa a Holland stilus is kivétel, "Nature" stílusban vannak, ami annyit tesz, hogy figyelve a méretarányokra létrehoznak egy kicsinyített tájképet, pl erdőrészlet, füves rét, esőerdő, stb


Keresőbe írd be, hogy "nature aquarium"


A méretarány miatt felhasznált növények zöme fényigényes, vannak mocsári növények amik csak co2 mellett maradnak meg, plusz az elején írtam, ha sok a fény a többinek is soknak kell lennie.


Példa egy 200 literes akváriumot meg lehet csinálni 100.000ft-ból, egy High Tech növényes akvárium, co2, ro szűrő, opti üveg stb lehet 400.000ft is, és akkor még nem is mondtam sokat.

2015. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
akkor a tied low tech növényesnek számít?
2015. aug. 31. 22:27
 9/15 anonim ***** válasza:

A növényes akvárium az mindig magával hozza a "High tech" jeltőt.

A High tech kettő részre bontható, az egyik egy nagyon jó minőségű, üresen is profi akvárium technikát, vékony üveg ragasztást, üveg be és kifolyóágat, opti white üveget, szép formatervezésű világiast, bútort jelent.

Mondjuk ez a 64 literes, szűrővel, világítással: [link]

persze ehhez még kell egy rakás cucc.


Van a másik high Tech, amikor csak a növények vannak intenzív környezetben, az akvárium kívülről nem olyan ütős, ez sem olcsó, de olcsóbb mint egy szép formatervezésű akvárium, bútorral.

Ha csak annyi kell, hogy valaki fórumozzon akkor arra elég, ha a növényeket helyezi high tech környezetbe.

2015. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, low tech akváim vannak.
2015. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!