Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ha változtatok a...

Szerintetek ha változtatok a szűrő töltetek elrendezésén hatékonyabb lesz a szűrésem?

Figyelt kérdés

ma takarítom a tetratec ex 1200 as külső szűrőmet és arra gondoltam hogy változtatnék a szűrőkosarak és a bennük lévő töltetek elrendezésén. Szerintetek így hatékonyabb lenne a szűrésem ?


a jelenlegi elrendezés:

1. kosár: kerámi+szivacs

2. kosár: 2 szivacs

3. kosár: full siporax

4. kosár: siporax+ szivacs


arra gondoltam hogy az első kosárból kivenném a kerámiát és helyére a negyedik kosárból átraknám a szivacsot. Hatékonyabb a szivacs mint a kerámia? illetve a negyedik kosárba ahonnét kivettem a szivacsot a helyére tennék egy perlont. Tehát így nézne ki:


1. kosár: 2 szivacs

2. kosár: 2 szivacs

3. kosár: full siporax

4. kosár: siporax+ perlon


szerintetek igy hatékonyabb lenne vagy maradhat ugy ahogy most van mert szinte mindegy. Köszi a segítséget!


2015. szept. 5. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Milyen aqváriumod van neked ? Aqvapark? Cseréld a vizet hetennte ne szűrögesd.
2015. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 egy én olyan ember vagyok hogy amihez nem értek nem szolok hozzá ,tedd te is ezt szerintem.
2015. szept. 5. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is a második opció szerint van. Mechanikailag tisztább lehet valamivel mert a tetra szivacsa nem túl sűrű. És a motort is jobban óvod a perlonnal.
2015. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

végül csak annyit változtattam hogy a negyedikbe + bele raktam a perlont.


tehát ez lett:

1. kosár: kerámia + szivacs

2. kosár: 2 szivacs

3. kosár: full siporax

4. kosár: siporax + szivacs + perlon ( pont befért mind 3)

2015. szept. 5. 20:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem változtattam volna.

Majd meglátod idővel.

Nekem a perlon nagyon sokat fojtott, én is próbáltam, de végül kivettem.

2015. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!