Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire figyeljünk egy akváriumi...

Mire figyeljünk egy akváriumi asztal készítésnél?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm csinálna nekem bútorlapokból egy kétajtós, két polcos komódot aminek a tetejére egy 54 literes akvárium kerülne. Csinált már bútorokat de olyat aminek a tetejének el kéne bírni az akvárium 60-70 kg-os súlyát még nem. Arra gondoltam h a fenti polcot kettéválasztanánk az elválasztó bútorlappal is erősítve a tartását! Lehet csak én komplikálom túl, de bombabiztos tartást szeretnék mert nem szeretném h egy nap mire hazajövök úszna a szoba :) Vannak erre valamiféle szabályok? Pl.: Hogy ilyen meg ilyen vastag bútorlap kell, meg ide kell oda kell stb? Mikre figyeljünk?


Köszi a válaszokat! :)


2010. márc. 12. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 54 literes akváriumot egy sima írósasztal is elbír. Ha az ismerősöd stabil bútorokat készít, akkor ezzel sem lesz gond. A könyvespolcok sem szoktak leszakadni, pedig egy polcnyi könyvnek is van tömege...

22 akváriumom van otthon. Mindenhol van, egyik alatt sem esett össze a bútor, bár van olyan polc, amit ma már nem vennék akváriumokhoz.

2010. márc. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy vastaf bútorlap volt a komód tetején az 54literes akv.alatt hogy eloszlassa a súlyt.Most a 112literesnél már 2 vasrúd van közvetlen a felső lap alá rögzítve,ez tartja hogy ne görbüljön meg a bútor teteje,és középen meg 2 vastag tömör fa kocka van hogy az is nyomja a földhöz.Így tök jól megtartja.
2010. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2010. márc. 12. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
én olyat csináltam, hogy a bútor hátlapja is egy 18mm-es bútorlap, és az egész abból van, a hátlapot pedig 5 centivel előrébb hoztam, és az asztal lap azon fekszik rajta, így nem tud meghajolni a felső lap semmiképp, ez így nagyon erős :)
2010. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. márc. 17. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!