Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a talajt takarítani...

Doruss kérdése:

Hogy lehet a talajt takarítani beültetett növényeknél?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy az akvárium aljára táptalajt teszek, rá kavicsot, és úgy ültetem bele a növényeket, már minden megvan hozzá. Hogy takaríthatom az aljzatot így? A kereskedő aszopnta hogy kiszedni nem szabad. a tölcséres megoldás elég lesz ahhoz, hogy tisztán tarthassam?
2010. márc. 12. 21:38
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Igen, ahol hozzáférsz a slaggal ott szépen leszívod a mulmot, óvatosan a növények között is ki lehet takarítani.A többit lebontják a baktériumok és a növények.Kell egy jó szűrő és heti 20%-os vízcsere.Nem kell a talajnak teljesen sterilnek lennie.Az a lényeg, hogy ne legyen nagyon durvaszemcsés a fedő réteg, mert akkor nehéz kiszippantani az ázalékot.Én 2-4 mm szemcsenagyságot javasolnék, vagy folyami ill kvarc homokot, esetleg keverve is lehet.Vigyázz a táptalajjal, mert veszélyes anyagokat tartalmaz, csak akkor használd, ha sűrű növényzetet akarsz és a halakat csak akkor szabad telepíteni amikor a növényzet már elégé elszaporodott és képes felvenni a felszabaduló tápszert.A vízzel közvetlenül nem érintkezhet.Homokkal, sóderral keverve 1cm vastagságban rakd az akvárium aljára és legalább 6-8 cm vastag apró szemű fedőréteggel borítsd be.Nagyon alaposan olvasd el a használati utasítást, mer különböző előírások vonatkoznak a táptalajokra.Láttam már komoly halpusztulást, a táptalaj miatt.Jó dolog ez, csak óvatosságot igényel a használata.
2010. márc. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egyikbe JBL talaj van, rajta apró sóder.

A másikba Sera talaj, rajta 1-3mm-es fekete márványzuzalék.


Nekem van ilyen cső, amit vettem úgy 1000 Ft körül, az egyik végén van egy pumpa, azzal a csővel tudom leszívni a vizet, és úgy szoktam, hogy az akvárium alján porszívózok vele, leszívom a víz felét alulról hetente 1x, aztán töltök bele friss langyos csapvizet és öntök bele utána egy kis "sera florena" növénytáp folyadékot, ez állítólag az algásodást is visszafogja.


Az üveget meg úgy tisztítom, hogy egy műanyag vonalzó egyik végére rákötöztem egy konyhai mosogatószivacsot, azzal törölgetem az üveget belülről a víz alatt :)


Mást nem nagyon kell csinálni. Ez így működik nálam.


A lényeg, hogy legyen egy jó erős szűrő benne,

ami a kosz nagy részét kiszűri, és akkor már nincs sok dolga az embernek vele.

2010. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!