Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptunk egy aranyhalat, mivel...

Kaptunk egy aranyhalat, mivel és mikor kell etetni, illetve milyen gyakran kell vizet cserélni, akvriumot takaritani?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Minden attól függ mekkora az akvárium, milyen felszerelések vannak benne, mennyi növény, fény, miel van együtt stb.
2011. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
20 literes akváriumban van igy kaptuk, levegőztető van benne egy mű növény meg kavicsok. mindenképpen jövö héten veszek enki nagyobb akváriumot.mik kellenek hozzá
2011. jún. 2. 12:34
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
úgy tudom kizárólag egyszarvú húst eszik másba belepusztul...
2011. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
0%
szerintem vegyél neki egy másik aranyhalat... aztán vagy dugnak vagy megeszi
2011. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Mindenképpen nagyobb akvárium kell neki, alsó hangon 100 literes! Mivel ő a hideg vizet szereti, ezért fűtő nem kell. A szűrőt az akvárium méretéhez válaszd, a növények pedig "aranyhaltűrőek" legyenek! :) De majd jönnek azok akik jobban értenek hozzá és részletezik! :)
2011. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
9%

"Mindenképpen nagyobb akvárium kell neki, alsó hangon 100 literes!"


Persze inkább 3 m3-es egy halnak nem?....


Egy aranyhalnak simán elég 20 literes akvárium is, minden további nélkül meglesz benne. Bár több hal azért nem nagyon javasolt...

Nekem 4 hal van egy 30 literesben, teljesen jól megvannak...


Kérdező, etetni elég napi 1x és akkor is nagyon keveset. 1 halnak végképp nem kell sok élelmet beszórni, mert nem eszi meg vagy ha megeszi akkor igen hamar kinövi a 20 litert. Állatkereskedésbe ha bemész nézz haltápot, én Serát szoktam venni, egy nagy hengeres 1000 ft körül van de rengeteg ideig elegendő.

A vízcsere tényleg attól függ miylen jól szellőzik és mennyi fény éri, én akkor szoktam ha látom, h kezd algásodni.

2011. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Salx Narval ***** válasza:
72%
20 literes akváriumban aranyhalat tartani állatkínzás.Ajándékozd el, ha nem tudod megteremteni a tartásához elengedhetetlen minimumot, az-az társakat, legalább 100literes akváriumot szűrővel,vízinövények, világítás, stb.Az utolsó hozzászólónak pedig csak annyit, hogy rossz helyre írt, ez itt az akvarisztikai rovat.
2011. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Salx Narval ***** válasza:
81%
2011. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Salx Narval ***** válasza:
81%
2011. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Salx Narval ***** válasza:
81%
2011. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!