Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt javasoltok?

Milyen szűrőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 50 literes aksim 5 molly van benne és egy anci. Már megy lassan 2 hónapja jól elvannak nincs bajuk, hála az égnek, viszont elkzedett erőssen algásodni az aksi. (zöld a víz és rámászott a növényekre. Most csináltam egy nagytakarítást így perpill nincs probléma de az oka nem szűnt meg. Valószínűleg rásütött a nap de szerintem a szűrőm is kevés ide.


Aquael Fan Mini Plus. Tudtok helyette javasolni jobbat? 5-8ezres árkategória lenne a megfelelő.



2015. szept. 19. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a vízoszlop magasságát szokás nézni, rá kell hagyni mondjuk 2 cm-t, és a legnagyobb szűrőt venni ami befér, fontos, hogy állítható legyen.


Nekem az aquael fan széria bevált, itt a méretei: [link]


Sokan dicsérik az eheim pick-up szériát, itt a méretei: [link]


Sok a halad, a szűrés javítása nem oldja meg valószínű az alga problémát, ha a nagytakarítás teljes pucolást jelent akkor még jobban romlani fog a helyzet.

2015. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Élő növényeid vannak? A nagytakarítás hogyan zajlott?
2015. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen élő növények vannak. Gy takarítottam:

Kiszedtem a növényeket és kézzel ővatosan lekapargattam róluk az algát. Utána kiporszívóztam a kavicsot és cseréltem 30% vizet.

2015. szept. 19. 14:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig nem algásodott egyáltalán az elmúlt 2 napban nem volt elhúzva a függöny és sok nap érte az indíthatta be a folyamatot ennyire.
2015. szept. 19. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem hangzik rossznak, annyi negatívum van, hogy példa a cryptocoryne fajok rosszul viselik az átültetést, ha csak 30% vizet cserélsz akkor nem sérted a biológiát, mellé persze a szűrő akvárium vízben legyen tisztítva.


A szűrő egyértelműen kicsi, kellene egy nagyobb amit jó darabig a jelenlegivel együtt használsz, fentebb javasolt két márkát, pl ha befér magasságra akkor eheim pick-up 2010 vagy aquael fan2


Az erősebb szűrés szavatolja a mechanikailag tisztább vizet, és a biológiai szűrés is jobb lesz, kevesebb az ammónia, és a nitrit.


Az alga kérdés már összetettebb, gondolom kellemetlen lehet sűrűn takarítani az akváriumot, elsősorban a növényzetet lehet szembe állítani az algával, amihez megfelelő fény kell, és jó kiegészítő növénytáp ami az akváriumban keletkező nitrátot, foszfátot kiegészíti káliummal és micro elemekkel.


Kellenek jól metszhető növények is, amik ellenfelek az algáknak, ezek átlag szár osztással szaporítható növények, indul egy szár fölfelé ami ágas bogas lesz, sok oldalhajtást hoz.


Mondjuk 2x15 watt fénnyel, pl 2x15 watt t8, easy life profitoval, 2 db belső szűrővel már lehet alga mentes akváriumot csinálni.

2015. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pl ez egy nagy részt halak trágyázásán alapuló akvárium, 75 liter a növényi tápanyagok alapját 10 kék neon és törpe garnélák adják, sokáig 2 db aquael fan 1 szűrte probléma nélkül, ma is szűrhetné, nem lenne probléma.


2 sor fénycső van felette, ez alap ha algamentes akváriumot akar valaki, a növénytáp profito volt majd 2 évig, most aqua garden van: https://www.youtube.com/watch?v=ll8UodggpYE


Alga az egy száll sincs, nem engedik a növények.

2015. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors válaszokat, hétfőn szétnézek akkor a szűrőválasztékban.
2015. szept. 19. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!