Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A húgom nem takarítja az...

A húgom nem takarítja az akváriumát. Mit lehet ilyenkor tenni a halakkal?

Figyelt kérdés
A húgom hirtelen halakat szeretett volna és mivel ő a "kicsi" -egyébként már 13 éves- ezért kapott is pár guppit. Eleinte még takarította mert újdonság volt, de már elvesztette az érdeklődését. Ma délután beosontam a szobájába és kitakarítottam én, mert már sajnáltam az elszíntelenedett halakat. :( Most szép színesek, de kb egy hét és újra koszos az akvárium, mert nem kapnak enni 3 napig aztán egy negyed doboz haltáp rájuk borul a gazdi jóvoltából. A kereskedésbe nem hiszem, hogy visszaveszik őket... Valami ötlet?

2015. szept. 25. 17:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Engedd őket szabadon valami patakban...hagy élvezzék a szabadságot..:)
2015. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Az akvariumba vegyel szurut es par novenyt, tegyel bele nagyobb kavicsokat es nem kell tisztitanod, a szuro szepen kitisztitja a vizet, max. hetente nezd meg mennyi viz parolog az akvariumbol es annyit ontsel hozza.. persze elotte a vizet tarold egy muanyag vodorbe par napig..es vegyel bele meg egy-ket algaevo halat.. azok is aranyosak es az algatol is kitakaritjak az akvariumot, es tenyleg nem kell takaritanod. Ne vidd vissza a halakat es ne is csinalj belole temat, nagyon szep lesz az egesz.. szuro, novenyek, algaevo... kajat eleg ketnaponta picit adni.
2015. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szűrő van. Az élő növénynek talaj kell, azt nem hiszem, hogy bele tudom csempészni. Meg ha pl. véletlen mégis, hozzányúl észre veszi, szól anyának én meg meg leszek fenyítve. Az algaevő meg... 35 literbe nem veszek algaevőt, ennyire azért én is utánanéztem a halaknak.
2015. szept. 25. 17:51
 4/29 anonim ***** válasza:

Ha az akvárium nincs 30 liter(gondolom nincs, leírás alapján), akkor add el a halakat, ha van, akkor vegyél egy szűrőt(kb Eheim pickup 2008 méretűt) és emellett cserélj 3 hétig 20 % vizet. Vegyél még élő növényeket is, hozzájuk szükséges világítás is.


Algaevőket ne vegyél, azok csak fokoznák a problémát, kicsi nekik a hely és így is elég szennyezett lehet a víz.


Ha nem szeretnéd őket gondozni, akkor hívj fel pár kereskedést, hogy beveszik-e őket, vagy ha budapesti vagy, akkor elengedheted őket a városligeti tóba, ez télen is meleg és nem természetes víz.


A húgodnak olvasmányok: [link]

[link]

2015. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Az akvárium méretétől és a szűrőtől függően kb.30% vízcsere kell MINDEN héten.A szűrőt ne takarítsd,csak olyan 2 hetente,akkor is az akváriumból kivett vízben nyomkodd ki,és tedd vissza.
2015. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a halakat de nem szeretném rájuk költeni. Az akvárium 35 liter. A közelben egy nagy és két kisebb akvarisztika van. A nagyba nem veszik be, a kicsiket meg felhívom. Soha nem engednék nem őshonos halat magyar vizekbe!!!
2015. szept. 25. 18:08
 7/29 anonim ***** válasza:

Később lesz majd másik akváriumról is videó, egyelőre csak egy nano garnélás akváriumról van.


Vízcsere, üvegtakarítás, növény metszés, rendezés, szúrótakarítás, növénytápozás, ennyi durván egy akvárium.


Ha nincs komolyabb metszés, akkor heti 10 perc egy akva.


https://www.youtube.com/watch?v=e9Df7l_YRPQ

2015. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Mint írtam, a városligeti tó nem természetes víz, egy patakban hamar megfagynának. Ha nem szeretnél rájuk költeni, akkor muszáj lesz őket elpasszolni.
2015. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy beveszik a halat, mivel Amit te szemmel nem is lathatsz,de mas vizbol kerulne vissza hozzajuk es egyik sem fogja megkockaztatni hogy naluk veletlenul fertozest bevigyel. De minek akarsz ennyire megszabadulni tole, nem is a tied, tegyetek bele egy vizszurot es par novenyt, es 2 kis halnak mar eleg ennyi, ki fog tisztulni magatol az akvarium, semmi extra nem kell hozza.
2015. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Mi is eloszor 1 kis akvariummal kezdtuk, most par ezer ft egy vizszuro egy kisebb, par szaz ft par noveny bele, es kesz is..mit kinlodsz a hugoddal is.
2015. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!