Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös karcsu diszmárnát lehet...

Vörös karcsu diszmárnát lehet nöstény nékül tartani?

Figyelt kérdés
Csak a himek tetszenek mert azok szép szinesek.
2015. szept. 30. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A nőstények is tudnak szép színűek lenni ha jól vannak tartva. A hímjeim vérvörösek, a nőstényeim pedig alul ezüstösek a csík felett pedig gyönyörű barack színűek. Gondolom képen láttál pár jellegtelen, fakó sárga nőstényt... Ha jól választasz a kereskedésben akkor hidd el nem olyanok lesznek...
2015. szept. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Barack?! O.O Naneee, én akkor valamit nagyon elcsesztem! Az én lyányaim így néznek ki: [link] Kérdező, csak hogy lásd, milyen mintásak: [link] Csak piszok nehéz őket fotózni (nem véletlenül nem tudok saját fotót mutatni).


Kérdező, az van, hogy ezek a kereskedésben fiatalok és stresszesek is, emiatt nagyon ki vannak fakulva. Nem rég vettem 2 csajszit a régi bandához, bizony kellett nekik 1 hónap, amíg a stresszmentes akváriummal, megfelelő táplálással normális színük lett. Nekem jobban is tetszenek, mint a hímek. Azok "csak" pirosak.

Fotókra visszatérve: piszok nehéz őket fotózni, Pláne, hogy azt a színárnyalatot adják


Megpróbáltam utánaolvasni, hogy mi van, ha csak hím v.k. díszmárnát tartanak együtt, sajna semmit nem találtam. Viszont általában a hímek szép piros színe a nőstényeknek szól. Tudod, udvarlás. Haléknál 2 dolog szokott előfordulni, ha csak hímeket tartanak együtt: hülyére verik egymást, vagy "nők híján mit erőlködjünk?" címszóval leeresztenek és sosem néznek ki olyan jól, mint azok, akik nőstényekkel laknak együtt.


A v.k. márnáknál minimum fele-fele legyen a nemek aránya, de jobb, ha több a nőstény. A fiúk ugyanis fiúk: gyakran kakaskodnak egymással (stressz) vagy udvarolnak a nőstényeknek, még akkor is, ha a csajok nem készek a párzásra (még több stressz).


Még azt érdemes tudnod, hogy bár csapathalak, nem úsznak rajformátumban. Úgy 2-3 fő szokott összeverődni, de gyakran egyedül úszkálnak. Valamiért ezen sokan meglepődnek.

2015. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Második, ezek a nőstények nagyon szépek, :D bár az enyémek nem ilyenek, de utána nézek hátha az én környékemen is árulnak ilyeneket, mint a tied. Én is lefotóznám az enyémeket, de felejtős, vagy belemozdulnak vagy a gurámi kap feltűnési viszketegséget... XD

Más akváriumokban, állatkereskedésben láttam ehhez hasonló csúnyácska nőstényeket: [link] Nekem az ilyenek nem tetszenek... ha ilyet látok értem a kérdezőt miért nem szeretne nőstényt, de ha a tieidet vagy a sajátjaimat nézem akkor meg igenis kapjanak a fiúk csinos lányokat! :D Az én arányom 2 hím 4 nőstény és egy bizonytalan, már meg vannak 5 cm-esek de az az egy ilyen transzi maradt... :/ :D

2015. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!