Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lehet talajnak?

Jó lehet talajnak?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy jó a kvarchomok, de abból van külön akvarisztikai vagy jó olyan is amit pl üveggyárban használnak (vagy bárhol, de nem akvarisztikai boltból való)
2015. okt. 3. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Folyami homok kell, azaz nem bányahomok. A bányászott homok sok meszet (kagylóhéj törmeléket , mészkő törmeléket), agyagot tartalmaz, ráadásul túlságosan finom szemcséjű.
2015. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én madárhomokot, vagy europet homokot használtam több akváriumba is. Nem itt vettem, de ilyen zsákban volt: [link]


Naphalak, tarisznyarák, garnélák alá is ilyet tettem ilyet, pedig ez elég apró szemű, de jó volt nekik. Kicsit átmostam használat előtt. Volt egy gébem is, neki vastagon tettem a homokot, mert ő lyukakat ásott bele, és teljesen befúrta magát, mint egy iszapugró géb ahogy dagonyázik a sárban, csak ez ilyen törpe változat volt.


A jó szűrőm 1 nap alatt eltüntette a porfelhőt az akváriumból. Ha viszont gyenge volt a szűrés, akkor több napig kellett várni mire leülepedett.

Olyan is volt, hogy lustaságból nem mostam át a homokot, de azt megbántam, mert utána az akvárium vizét kellett leszívnom és újra feltöltenem ahhoz, hogy letisztuljon végre.

Az ilyen apró homokkal meg kell tanulni bánni :D



Ha nagyobb szemcséjű homokot választasz, azzal könnyebb bánni, pl az 1-3 mm-es az már nem porzik annyira. Lehet apró sódert is kapni akvarisztika boltokban, az olyan 2-3 mm körüli, az még kevésbé porzik és könnyű átmosni.

2015. okt. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a homokkal nekem egy bajom volt.

A tubifexek beleköltöztek.Néha etettem élő tubifexxel a gébet, meg a halakat is, és a géb alatt mivel sok volt a homok, amikor kb 1 év után kiszedtem a homokot átmosni, akkor láttam, hogy van benne néhány döglött tubi.

2015. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen kvarchomok jó. A kvarchomok az kvarchomok.

A szemcseméret a lényeg, általában 1-2 mm közötti szemcseméret a legjobb.



Ami a tisztaságát illeti:

Ha koszos, ki kell mosni.

Ha meszes, ki kell savazni.

2015. okt. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!