Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriumba milyen...

Annamari és Norbi kérdése:

100 literes akváriumba milyen és menyi fénycsővet rakjak, ha sok növényt szeretnék, alga nélkül. Co2 nincs talajnak Jbl manado és Jbl aquaBasis Plus lesz?

Figyelt kérdés
2014. aug. 23. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ekkorába már érdemes 2db ot, én csak a serat ismerem de azt itt a többiek eléggé lefikázták :D szóval nem tudom, viszont tápozni is kell őket és a co2 sem árt a gyors növekedés érdekében, persze ez attól is függ milyen növényekről van szó
2014. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amenyi növény belefér és persze hogy tápoznám.Én 2db sylvana glorux csőre gondoltam.Szerintetek?
2014. aug. 23. 12:58
 3/17 anonim ***** válasza:

1 válaszoló nem fikázzuk a serát, hasonlítsd össze a két cső árát:


[link]

[link]


És még az olcsóbb 6400k jobb a növényeknek, ez van.


A fénynél fontos a halak száma, menyisége, és a szűrés, a növények fajtájától is függ.


Belső szűrőnél 2x18watt t8 fénycső elég, minél erősebb a világítás annál könnyebben bedolgozódik az ammónia az algákba, belső szűrő nem olyan hatékony mint a külső szűrő, külső szűrőnél alacsonyabb az ammónia szint a nagy szűrőfelület miatt így erősebb világítás is lehet.


Külső szűrőnél 3x18 watt t8, vagy 2x24 watt t5 fénycső.


A növényzettől függ t8 vagy a t5 előnyös, ha sok vízfelszínre érő növény van akkor jobb a t8 fénycső.

Ha több kisebb bokros vagy előtéri növény van akkor inkább t5 az mélyebbre világit.


A dús növényzet nem feltétlen az erős világításon múlik hanem a jó növényválasztáson.

A dús növényzethez ajánlott a hatékony szűrés.


A fénycső 6400-6500 kelvin, 860-865 jelölésű fénycsövek jók, megfelel a növényeknek a kék piros szín amit a fénycsövek tartalmaznak. Példa 840-es cső már nem az igazi, bármelyik villamossági bolt tartja ezeket a csöveket.

2014. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"sylvana glorux csőre gondoltam."


Magába nem jó, én szinte minden akváriumomnál használom, kell mellé nappali fénycső is.


A lényeget ma gépeltem le valakinek: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__6..


Példa 36 watt sylvania g. felér 72 watt nappali 865 fénycsővel növények tekintetében, az viszont rengeteg, így algásít is co2 nélkül.

2014. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valakinek csináltam sylvania aquastaral egy videót, a grolux rózsaszínre színez, nem lilára ennyi különbséget el kell képzelned.

A fényerő diferencia viszont azonnal látszik egy színes, legyen az lila, vagy piros fénycső, és a nappali fénycső fényereje között, a színes fénynél az is látszik, hogy egyenletes és mélyre hatol.


Ez: https://www.youtube.com/watch?v=K7oVQ5OwgwQ

2014. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A szürés 1db hydor crystal 3-as belső szürő és egy általam készített külső szürő lasú vizfolyással és vattával meg 2l siporaxal van töltve.Ez elég,Bokros növényeket szeretnék,tehát azt mondod jobban járok két sima csővel?
2014. aug. 23. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:

"tehát azt mondod jobban járok két sima csővel?"


Ezt neked kell eldöntened, a növényes cső fényerőben gyenge, viszont a szilspektruma előnyös a növényeknek, több benne a piros, kék, tehát egy növényes csővel szerelt akva nem lesz olyan világos.


Példa ez: [link]


A középső cső sylvania grolux t8 25 watt, 74 cm fénycső, így fényképen nem látszik menyivel gyengébb a fénye.


Az akva viszont sötétebb alatta, egyszerű társas most éppen ilyen: [link]


A növények nőnek mint a gomba, de nem lesz olyan világos, a halak jobban szeretik a sötétebbet, a növényeknek meg jó.


De nem szabad túlzásba vinni mint írtam a növényes csövet, kell mellé nappali fénycső, hogy természetes színe legyen az akvában.

2014. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szép az akid,én is ilyesmit szeretnék.Akkor teszek egy glorux-ot meg egy simát.A szürés szerinted elég lesz?
2014. aug. 23. 14:03
 9/17 anonim ***** válasza:

"Akkor teszek egy glorux-ot meg egy simát"


Mint írtam a groluxot lehet duplán számolni, így példa 2x18 watt az közepes fényerő, de sötétebb akva.


Tehát vagy a színspektrumot rakod ki, vagy a watt/litert.


Watt/liternél példa 3 darab t8 6500 kelvines nappali, vagy 2x24 watt t5 nappali.


Utóbbi kettőnél világos lesz az akvárium.


A házi külsőnél figyelni kell, hogy stabil legyen az áramlás, sokaknál probléma a szivattyú leégése, túl hevülése, nem érdemes agyon fojtani a szerkezetet.

2014. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, köszi a dicséretet:)
2014. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!