Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert uszkalnak a halak az...

DDiaDia89 kérdése:

Miert uszkalnak a halak az akvarium aljan majd egybol helyrejonnek es elik tovabb az eletuket. Valaki azt mondta foldrenges elorejelzes. En nem tudom mit gondoljak. Segitseg?

Figyelt kérdés
Ket hete rendeztem be egy akvariumot. Teljes felszereltseggel: levegozteto, lampa, megfelelo vizelokeszites. Aranyhal van benne, molly, plati, vitorlas es neon. Nem kell megijedni, mindegyikbol max 2. Azt mondtak osszefernek. Tudom, hogy kulonbozo vizhomersekletet kedvelnek, de probalom ugy szabalyozni, hogy mindenkinek jo legyen. Ma este hazaertem es az osszes hal az aljan volt. Nem akartak feljonni, kiveve az aranyhalak. Azok normalisan uszkaltak, a tobbi az aljan pangott. A viz 24 fokos. En mar lemondtam roluk, es felkeszultem a legrosszabbra. Kis ido utan minden helyrejott, de egyszerre 'tertek magukhoz' ugymond, es elik tovabb eletuket. Valaki azt mondta, hogy foldrengest kozelettet ereznek. En nem tudom mit gondoljak. Segitenek valaki? Legalabb h tudjam, hogy mik lehetneKet hete rendeztem be egy akvariumot. Teljes felszereltseggel: levegozteto, lampa, megfelelo vizelokeszites. Aranyhal van benne, molly, plati, vitorlas es neon. Nem kell megijedni, mindegyikbol max 2. Azt mondtak osszefernek. Tudom, hogy kulonbozo vizhomersekletet kedvelnek, de probalom ugy szabalyozni, hogy mindenkinek jo legyen. Ma este hazaertem es az osszes hal az aljan volt. Nem akartak feljonni, kiveve az aranyhalak. Azok normalisan uszkaltak, a tobbi az aljan pangott. A viz 24 fokos. En mar lemondtam roluk, es felkeszultem a legrosszabbra. Kis ido utan minden helyrejott, de egyszerre 'tertek magukhoz' ugymond, es elik tovabb eletuket. Valaki azt mondta, hogy foldrengest kozelettet ereznek. En nem tudom mit gondoljak. Segitenek valaki? Legalabb h tudjam, hogy mik lehetnek az esetleges bajok? . D. D.k az esetleges bajok? . D. D.
2015. okt. 5. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sötét volt,akkor ők is "aludtak". Éjjel nem annyira aktívak, a fenéknél, a felszínnél vagy növények közt lebegve pihennek.

Amúgy nem, nem férnek össze ezek a halak semmiképp. Akvárium mérettől függ hogy miből mennyit tarthatsz, de a vitorlást csipkedni fogja a platti. A viti (ha nagyobb lesz) bántani fogja a neont ha megérik egyáltalán. Neonból legalább 10-et kellene tartani mert csapathal. Plattiból, molliból is mondjuk 3-3 párat. Aranyhal nem való melléjük, neki jó a 23-24 fok, a többinek kellene 26 vagy afölött (főleg neonnak és vitinek).

Csak levegőztetsz, vagy van szűrőd? Milyen típus? Mekkora az akksi?

2015. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért vannak az alján mert valami van a vizeddel. Gondolom nem járattad a szűrőt 2-3 hétig az indítás előtt. Vidd vissza a halakat mert téged csúnyán becsaptak, ez nem működő összeállítás. A vitorlásnak kevés 24 fok, kínlódnak a halaid. Lemondtál róluk? Inkább az akvarisztikáról mondj le mert nem való neked...
2015. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A neon pedig csapathal legalább 10 darabot kell tartani. Gondolom ilyen 20-30 literes akváriumod lehet, hagyd az egészet.
2015. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Földrengés? Most komolyan? Hidd el semmi köze a döglődő halaidhoz a földrengésnek...
2015. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!