Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő és tisztogató plusz...

Algaevő és tisztogató plusz tavi halak (naphal, sügér stb. ) párosítása?

Figyelt kérdés
Van két algaevő és egy tisztogató halam (az ami az akvárium alján cirkál és hát na.. tisztogat :D). Volt két aranyhalam is, de mind a kettő meghalt. Van egy barátom, akinek szintén van akváriuma. Lehetséges, hogy ezt a három halat odaadjam neki? Az ő akváriumában vannak naphalak, pár kárász és sügér. Bántanák esetleg az én halaimat?

2015. okt. 6. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A naphalnál nem lehet tudni. Szerintem hagyd meg az akváriumodat és úgy próbáljátok átrakni a halakat, aztán figyeljétek a halakat. Ha a naphalak nekimennek, akkor vegyétek ki és tegyétek vissza a régi helyére.

Lehet hogy nem fogják bántani. Nem tudom.


Nekem voltak naphalaim, volt köztük egy razbóra, úgy fogtam azzal együtt és azt nem bántották, 1 évig együtt voltak. Egyszer betettem melléjük 1db másfajta halat, ami nagyobb volt mint a razbóra, azt viszont hamar megölték. De az érdekes volt, mert amikor betettem a halat és néztem, akkor nem nyúltak hozzá, de amikor elmentem onnan és fél óra múlva visszanéztem, addigra megölték. Tehát azért ne csak pár percig figyeljétek, hanem üljetek ott mellettük legalább fél órát. Annyi idő alatt kiderül szerintem hogy akarják e bántani.

2015. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Stresszelnék őket inkább add el nekik való helyre.
2015. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dioxyde ***** válasza:
Nem való egy akváriumba velük az anci az meg,hogy tisztogató hal az bármi lehet... :D
2015. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!