Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként tisztítsam...

Milyen időközönként tisztítsam az akváriumomat?

Figyelt kérdés
Egy 54literes akváriumom van és 6 neonhal és 2 platti van benne
2010. márc. 15. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hetente leszívod a víz 1/3-át és lecseréled friss vízre és én szoktam bele rakni kristály tabletát
2010. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A heti kb. 30-40%-ot javaslom én is. De az sem mindegy milyen szűrőt használsz. Egy 500-600 l/h-ás minimum kell, ha azt akarod, hogy gondmentes is legyen. És mivel még van hely halaknak, én vennék páncélosharcsákat, "aljaztisztítónak" (persze csak ha nem éles az aljzat), ill. valami algaevőt (pl. anci, aymonieri, vagy repülőróka).

A szűrőt pedig szükség szerint 2-3 hetente tisztísd, de akkor is az akváriumból leszívott vízből.

2010. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez a halmennyiség 54 l-be ha dúsan növényesített, akkor meg sem kottyan, nem kell cserélgetni a vizet. Havonta egyszer, vagy ha megtörik a víz színe, bőven elég. A lényeg, hogy ne etetsd túl a halakat. Csak amennyit azonnal megesznek, és elég két-három naponta etetni.
2010. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
minél nagyobb egy akvárium, annál könnyebb tisztán tartani, ennyi halhoz ekkora aksiba még szűrő sem kell, ha be tudod állítani a biológiai egyensúlyt
2010. márc. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

14:00-ás

Ezt ugye nem gondoltad komolyan?! Egy 54 literes akváriumba nem kell szűrő??? Akkor mégis hogyan állítsa be a biológiai egyensúlyt?! A hasznos baktériumok életbenmaradásához forgatni kell a vizet!!

Az pedig tévhit, hogy minnél nagyobb az akvárium, annál könnyebb tisztítani! Próbáltam már ezt is, azt is, semmivel se könyebb...


Kedves kérdező!

Ha magadnak és halaidnak jót akarsz, ezt a tanácsot meg ne fogadd, hogy nem kell szűrő.

Minnél nagyobb a szűrőd teljesítménye, annál könnyebb dolgod lesz. Mondjuk az 54 litereshez, ha van rá lehetőséged, akkor egy kb 10x-es vízforgató képességű szűrőt használj, tehát 500-600 liter/órásat. De ha több az se baj, túlszűrt akvárium nincs.

Amúgy nyugodtan vehetsz még neonhalakat melléjük, többen szebbek. ;)

2010. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és tervezem hogy vegyek még bele halat!

Szerintetek leopárd dánio mehetne bele?

2010. márc. 16. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze mehet, sőt nagyon jó választás, mert a neonhalak középen úszkálnak, míg a dániók a vízfelszín közelében. De abból is többet vegyél, mert ők is társas halak, csapatokban élnek.
2010. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek
2010. márc. 16. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

14.43-as

nem tudom miért kéne forgatni a vizet, és nem tudom, ennyi halhoz minek a szűrő. Lehet lepontozni, de komolyan nem értem, miért csak technikai berendezésekkel és vegyszerekkel tudjátok elképzelni az akváriumokat. Nekem vannak (és voltak 30 éven keresztül) kisebb (20 l-től) nagyobb (500 l-ig) akváriumaim, és ha csak díszakváriumként funkcionáltak, NEM KELLETTEK bele mesterséges cuccok. Dél-amerikai biotóp akváriumban minden szűrés nélkül maguktól szaporodtak a neonoktól a páncélos harcsákon és ancikon keresztül a vitorláshalakig különböző fajok (mondjuk ez az 500 literesben) évi 2X vízcserével, szűrő és vegyszerek nélkül. Sokan el sem tudják képzelni az akváriumot a gépek nélkül. Elképesztő! Javaslom elolvasásra Konrad Lorenz Salamon király gyűrűjét, abból is az akváriummal foglalkozó részt! Most lehet elkezdeni a lepontozást!

2010. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14:08

A biotóp akvárium nem azt jelenti, hogy vegyszerek és kütyük nélkül tartod életben az akváriumot. A biotóp az, ha azonos, vagy közeli területről származó halakat és növényfajokat tartasz egy akváriumba. De ha te 30 éve evvel foglalkozol, akkor biztosan tisztában vagy ezzel, csak a kérdező kedvéért írtam le.

A biotóp akváriumokba is ugyanúgy használnak szűrőt és levegőztetőt. Amúgy én sem használok vegyszereket, szerintem sincs szükség rájuk, de akkor sem kéne szerintem kezdőknek (elnézést kérdező :)) ilyen tanácsot adni, mert ha nem megy neki, és csak bosszúságot okoz számára, hamar abbahagyja ezt a gyönyörű hobbit.

Én pedig neked ajánlom figyelmedbe Tom Barr új elméletét. Az idők és a szemlélet változik...

Mindegy, nem vitatkozom.


Tisztelt Kérdező!

Ne használj se szűrőt, se levegőztetőt, sőt fűtőt se, és nézd ahogy az akváriumod "él".

2010. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!