Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom a szűrőt/levegőztet...

Hogy tudom a szűrőt/levegőztetőt üzembe helyezni?

Figyelt kérdés

Üdvözlet minden ittlévőnek.

Nagyon nagy szükségem lenne GYORS segítségre. Nem voltunk itthon pár napig (a halakat a szomszéd néni etette, immár sokadszorra) és most arra jöttem haza, hogy nem megy a belsőszűrő/levegőztető. Szegény nénikétől hiába kérdeztem, hogy mikor állhatott le, ő azt sem tudja mire való, nem tűnt fel neki, hogy egyáltalán ment-e. A halak még élnek, de .... Van itthon egy teljesen új, bontatlan készülék, de mivel én teljesen hülye vagyok akvarisztikában (az egész a páromé aki persze ilyenkor van külföldön… és nem tudom elérni) és egész másként néz ki mint ami eddig volt fogalmam sincs hogy kell összerakni…

Szóval, amit üzembe kéne helyezni…

Glassico fantastic min JP-013F (nem tűnik bonyolultnak, mégsem megy)


Ami van hozzá:

- maga a fekete téglalap alakú motor (?) vagyis a szerkezet

- egy átlátszó műanyag cső a végén kis fekete valami aminek a végét lehet csavarni

- egy rövid fekete kar egy vékony kis kiálló bütyökkel (a bügyök üreges)

- egy hosszú kar amin sok-sok apró kiálló bütyök szintén üregesek (gondolom ez az esőztető? ilyesmi volt a másikhoz is) ennek az egyik végén egy valami amivel le lehet zárni a végét

- egy L alakú kis alkatrész

- egy vastagabb valami ami már eleve rá van téve a szerkezetre (de ez is leszedhető)


Hát ennyi. Tudom ez így kusza, és megnevezni sem tudom a dolgokat, de ha esetleg valakinek van ilyen készülék, vagy tud valami helyet ahol az összeszereléséről van rajz, nagyon megköszönném. Egyszerűen bárhogy próbálom nem jó

Kezdek nagyon kétségbe esni.

Még jó hogy nem a nagy akvárium ment tönkre….

Hálás vagyok minden segítségért és aki csak piszkálni tud….szóval arra most nincs se időm se humorom…és igen nő vagyok, tudom meg is látszik, lehet ironizálni:-)


2010. márc. 15. 19:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csajszi vagyok! :)

A belső szűrőben tudok csak segíteni:)

Csak ki kell pucolni:

1.Kihúzod a konnektorból

2. bekészítesz egy vödröt, vagy amit nem sajnálsz ha koszos lesz

3. belenyúlsz a vízbe, és óvatosan kiveszed. Általában könnyen jön, viszont néha egy kicsit meg kell "mocorgatni"

4. mielőtt teljesen kiemelnéd a vízből, a vödröt a másik kezeddel megfogod, és a szűrő alá tartod (ne legyen piszkos a szőnyeg)

5. beviszed a fürdőbe, és szétszeded. Általában ez is hamar lejön, és húzni kell, nem szabad erőltetni. Találsz egy szivacsot majd, azt is le kell szedned, azt kell majd kimosni. beteszed a szivacsot a csapba.

6. Visszamész, kiveszel kb 3 l vizet az akváriumból a vödörbe, becipeled a fürdőbe, és abba a vízbe jó sokszor összenyomkodod, majd visszarakod a szivacsot a szűrőbe, majd az akváriumba. Majd miután kivetted a kezed, meggyőződsz, hogy a dugó száraz, (vagy megtörölgeted, a biztonság kedvéért), majd bedugod.

Innentől kezdve mennie kell!

2010. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Néha légteleníteni is kell, az annyiból áll, hanem indulna be, hogy ha van rajta egy folyásszabályozó (az szűrőn), azt kell gyengébbre és erősebbre állítani, és ekkor észreveszed, hogy buborékok jönnek majd ki, ami jó jel, Jó párszor kell ezt megcsinálni.

Vagy ha nincs rajta ez a kerek szabályozó, akkor bele kell nyúlni a vízbe ismét kiakasztani a felfüggesztéséből és víz alatt bekapcsolt állapotban megforgatni jobbra balra, fel le, a szélrózsa minden irányába. Itt is buborékok fognak majd távozni.


Ha így sem megy írj, megpróbálok segíteni!

Amúgy mi van ráírva a belső szűrűre? (Eheim, aquael? vagy más?) vagy hogy néz ki? Esetleg nem tudnál képet készíteni róla? Vagy nézd meg itt, hátha jobban képben lennénk:

[link]

2010. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Jaj de örülök Neked!Gondolom úgy értetted, hogy a régit,ami nem megy azt tisztítsan stb. A helyzet az, hogy mielőtt a párom elment átnézett, megcsinált mindent épp azért hogy ne legyen nekem ilyennel gondom...jó mi?

Szóval, amikor ezt csinálta, én is megnéztem, hogy kell, és mikor ma megjöttem ez volt az első dolgom de semmi.(Kb. azt csináltam amit Te is leírtál) Meg se "moccan". Tartok tőle hogy megadta magát. Lehet elektronikailag...Amúgy fogalmam nincs, hogy milyen márka. Ráírva nix semmi, dobozát peidig nem találom. Párom olaszországban vette, lehet ezért, de még csak hasonló képet se találtam...Tehát mindenképp amásikat kéne összeraknom de nem megy...ennyire béna nem lehetek.

2010. márc. 15. 21:01
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor lenne még egy tippem:


A belső szűrő rotorját kellene megtisztítani fülpiszkálóval, általában barnás lerakódás szokott rajta lenni. Ez a második ok, amiért nem megy. Ahhoz jobban szét kell szedni, de megoldható.

Nekem ilyenem van:

[link]

és ennyire szét lehet szedni:

[link]

Az első képen a szürke színű bigyó (a tetején) alatt van nálam a rotor (egy kis propeller) ha leveszed a tetejét, akkor a rotort is ki lehet belőle húzni. Nem kell megijedni, egy mágnes tartja, így egy kicsit húzni kell. Azt szoktam lemosni vízben, és mielőtt visszacsúsztatnám a helyére, a helyét fülpiszkálóval kitörölni... Ezt általában egy évben egyszer kell megcsinálni...és összerakni.


A másik megoldás , pedig annyira szétszeded, amennyire a barátod is mutatta, a poweheadet (a szűrő tetejére gondolok) pedig tus alá teszed. Esetleg szétszedheted a tust is hogy csak egy cső legyen (ha már belelendültél), mert így erősebben jön belőle a vízsugár. Azt a részét kell közvetlenül a tusolóhoz raknod, ahol volt a szivacs (a szivacs kosarat ha tudod szedd le). Ha sok barna trutyi jön ki belőle nem gond!


Ennyi azt hiszem.

A külső szűrőre próbáltam rákeresni, de nem találtam semmit. Az is külföldről van?

2010. márc. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elcsúszott valami

Szóval ennyire szét lehet szedni:

[link]

2010. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Juj én meg félre olvastalak!

Akkor ez a másik "Galassico" is belső szűrő?

Ez 12-es, de nem így néz ki?

[link]

2010. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

áááá, megtaláltam:

[link]

Ez lenne?

2010. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez lenne az! Hogy rohadna meg aki nem tett egy rajzot a dobozba az összeszerelésről:-( De lehet én vagyok ilyen béna....

Az igazság az, hogy én a másikkal már nem akarok semmit, csak ez összetenni:-)ez az egy óhajom.

A másik nem igazán úgy néz ki ahogy a képeiden...de mikor a párommal tisztítottuk akkor alig kellett szétszedni, legalábbis nem sok darabra. Azt mondta semmit nem kell vele csinálnom míg távol lesz!!(ő is hátsón lesz rúgva...)Max annyit. Kérdztem, és ha mégis? A válasz...attól mentsen meg az ég:-)) szóval ennyit az én műszaki hozzáértésemről.

Igen, az új is belső...de fogalmam sincs, hogy az összes hozzávalót fel kell használni? Mert annyi lyuk nincs ahova dughatnék dolgokat...nem tudom. Lehet, a serpenyőben végzik:-)))

2010. márc. 15. 22:01
 9/18 anonim ***** válasza:

Ne is egy kicsit billentsd fenékbe:)

Én meg teljesen azt hittem, hogy a másik külső szűrő... hogy honnan vehettem azt...na mindegy


Közben találtam egy rajzot, igaz nem pont ahhoz a szűrőtípushoz, viszont mindegyik majdnem így néz ki:

[link]


még keresgélek...


Közben rájöttem:

"egy átlátszó műanyag cső a végén kis fekete valami aminek a végét lehet csavarni "

ez lesz az a szerkezet ami a levegőt fogja beszívni, és a szűrő tetejére kell majd rátenned, a képen ez a 10-es és a 16-os..


A többit még fejtem...

2010. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jaj, Te egy angyal vagy!!

Igen, olyanom van, mint a 16! Olyat már próbáltam, hogy a 10-est, azt a kis valamit ráhúztam a műanyag átlásztó csőre, a csövet meg a 16-os kis kiálló pöckére és a 16-ost rádugtam magára a szerkezetre ami ugye az akvárium belső falára víz alá van tapasztra a fehér cső meg lóg ki az akváriumból...Na így most eszméletlen mennyiségű buborékot fúj!!!!Ez jó?!:-) Ennek így kell lennie? Ez nem zavarja így a halakat?( mert engem igen, annyira bugyog a víz:-))és akkor mire való a többi alkatrész?

Nagyon köszike hogy itt szenvedsz velem

2010. márc. 15. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!