Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom a szűrőt/levegőztet...

Hogy tudom a szűrőt/levegőztetőt üzembe helyezni?

Figyelt kérdés

Üdvözlet minden ittlévőnek.

Nagyon nagy szükségem lenne GYORS segítségre. Nem voltunk itthon pár napig (a halakat a szomszéd néni etette, immár sokadszorra) és most arra jöttem haza, hogy nem megy a belsőszűrő/levegőztető. Szegény nénikétől hiába kérdeztem, hogy mikor állhatott le, ő azt sem tudja mire való, nem tűnt fel neki, hogy egyáltalán ment-e. A halak még élnek, de .... Van itthon egy teljesen új, bontatlan készülék, de mivel én teljesen hülye vagyok akvarisztikában (az egész a páromé aki persze ilyenkor van külföldön… és nem tudom elérni) és egész másként néz ki mint ami eddig volt fogalmam sincs hogy kell összerakni…

Szóval, amit üzembe kéne helyezni…

Glassico fantastic min JP-013F (nem tűnik bonyolultnak, mégsem megy)


Ami van hozzá:

- maga a fekete téglalap alakú motor (?) vagyis a szerkezet

- egy átlátszó műanyag cső a végén kis fekete valami aminek a végét lehet csavarni

- egy rövid fekete kar egy vékony kis kiálló bütyökkel (a bügyök üreges)

- egy hosszú kar amin sok-sok apró kiálló bütyök szintén üregesek (gondolom ez az esőztető? ilyesmi volt a másikhoz is) ennek az egyik végén egy valami amivel le lehet zárni a végét

- egy L alakú kis alkatrész

- egy vastagabb valami ami már eleve rá van téve a szerkezetre (de ez is leszedhető)


Hát ennyi. Tudom ez így kusza, és megnevezni sem tudom a dolgokat, de ha esetleg valakinek van ilyen készülék, vagy tud valami helyet ahol az összeszereléséről van rajz, nagyon megköszönném. Egyszerűen bárhogy próbálom nem jó

Kezdek nagyon kétségbe esni.

Még jó hogy nem a nagy akvárium ment tönkre….

Hálás vagyok minden segítségért és aki csak piszkálni tud….szóval arra most nincs se időm se humorom…és igen nő vagyok, tudom meg is látszik, lehet ironizálni:-)


2010. márc. 15. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

:)

Köszi, de lassan én is feladom...:(

Jó ha bugyog... bugyog már? :)))) Már be is üzemelted?


Amúgy nyugi, bugyognia kell, azért van, viszont éjszakára elzárhatod, csak csavarni kell a vízből kiálló részt, és egy idő után nem bugyog.


"Ez nem zavarja így a halakat?"

elvileg nem, de ha tényleg nagyon durva, az előző pöcökkel szabályozhatod, elméletileg. Ha csavarod akkor kevésbé fogja fújni...


Ha ez rajta van ez a " bugyogtató" 16-os akkor szerintem nem kell rászerelni az esőztetőt, mivel mind a kettő ugyanazt a funkciót látja el.


Valamit esetleg sikerült még beazonosítanod az ábráról?

Vagy van ami nagyon hasonlít rá?

2010. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ja, bugyog...sőt!Lövelllll:-(Azt már felfedeztem, hogy igen, azon a kis pöckön lehet állítani, de úgy csavartam, hogy a legkevesebb levegőt kapja, de így is nagyon fújja...

Sajna a többi alkatrész még csak nem is hasonlít:-(

Vagyis az a hosszú cső a sok lyukkal, meg amit én úgy írtam, hogy "egy vastagabb valami ami már eleve rá van téve a szerkezetre (de ez is leszedhető)" az rajt van azon a képen amit akkor küldtél amikor megtaláltad ezt a típust. De ha úgy szerelem össze, ahogy azon a képen, akkor hova dugom az átlátszó csövet a végén a bütyökkel?!

2010. márc. 15. 22:40
 13/18 anonim ***** válasza:
Erős a gyanúm, hogy a kettő közül lehet választani, vagy ez vagy az. Elvégre mind a kettőnek ugyanaz a funkciója: oxigént vigyen a vízbe...
2010. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"egy L alakú kis alkatrész "

ez egyébként cső?

2010. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"1. maga a fekete téglalap alakú motor (?) vagyis a szerkezet

2. egy átlátszó műanyag cső a végén kis fekete valami aminek a végét lehet csavarni

3. egy rövid fekete kar egy vékony kis kiálló bütyökkel (a bügyök üreges)

4. egy hosszú kar amin sok-sok apró kiálló bütyök szintén üregesek (gondolom ez az esőztető? ilyesmi volt a másikhoz is) ennek az egyik végén egy valami amivel le lehet zárni a végét

5. egy L alakú kis alkatrész

6. egy vastagabb valami ami már eleve rá van téve a szerkezetre (de ez is leszedhető) "


1,2,3,4,6 akkor megvan?

Akkor csak az 5-ös maradt

2010. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Igen, az maradt. Azzal kapcsolatban azt sakkoztam ki, hogy ha nem a 16-os dugom közvetlenül a gépbe, akkor azon kívül még ezt az 5-ös tudom beldugni, és arra rá a soklyukacsos esőztetőt...Várj!!!Hülye vok!!Az 5ös is rajt a fotóm amit küldtél (nem a rajzon)! Az 5ös az amii összeköti a hosszú esőztetőt azzal a vastagabb résszel amir a géphez lehetett pattintani...Hát nem tudom. Akkor ez mind fölösleges?

Egy kérdés: most azt csináltam, hogy a műanyag csőre csiptettem egy erős csipeszt:-)így összeszorult a cső és kevésbé lövellnek a buborékok. Szerinted ez így jó lesz?

2010. márc. 15. 23:00
 17/18 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés: most azt csináltam, hogy a műanyag csőre csiptettem egy erős csipeszt:-)így összeszorult a cső és kevésbé lövellnek a buborékok. Szerinted ez így jó lesz?"


Persze!Érdekes, hogy nekünk nőknek egy rúgóra jár az eszünk: én is így szoktam :)))


A kimaradt alkatrészek ezek szerint az esőztetőhöz kellenek.


Akkor ügyesen összeszerelted! Gratula!

A pasid "popójáról" se feledkezz meg majd :))))

Jó éjt!

2010. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hú, akkor jó:-)ja, nőkből vagyunk:-)mire nem jó egy csipesz:-))Kimondhatatlanul hálás vagyok Neked! Nélküled már a sütőben lennének:-))ehelyett, most nagyon felelevenedtek, ficánkolnak, úszkálnak, "fűrdőznek" a buborékokban.Ez gondolom jó:-)

A pasim? Ne tudd meg mit kap ha végre tudok vele beszélni:-))de tudod, most megszerettem egy picit ezeket a kis dögöket:-)

Még egyszer nagyon köszi és szép éjt Neked.

Ja, én azért holnap bemegyek egy üzletbe, és addig el nem jövök, amíg meg nem mutatják, hogy kell egy ilyet normmálisan összerakni:-) most már kiváncsi vagyok.

Aludj jól:-)

2010. márc. 15. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!