Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literes akváriumba,...

110 literes akváriumba, mennyi halat érdemes tennem? Inkább magas az akvárium,45 cm széles 50 cm mély,50 cm magas!

Figyelt kérdés

Amire gondoltam elsőre jó lehet-e?

2db Törpe gurámi!

8db vörös neonhal, VAGY 8-10 db Galaxy razbóra!

4db Törpe szívóharcsa!

4db szívárványos gyuppi!



2015. okt. 11. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hajjaj. Ez inkább egy 40 literes akva alapterülete felé hajlik.


Így élből kizárnám a vörös neonokat (5 cm, élénk, szeret nagyokat úszni). Ha tudsz nekik vizet lágyítani, akkor hamis neon még jó lehet, ők csak 2,5-3 centisre nőnek meg. Vagy pontylazacok közül még a parázslazacot tudom ajánlani, ők 2-2,5 centisek lesznek.


Galaxy "razbóra" avagy "gyöngy dánió" (aki nem dánió, és végképp nem razbóra :D) jó lehet, a kéksávos "unokatestvéreik" is, viszont tudj róla, hogy ők inkább az akvárium alsó felén szeretnek tartózkodni.


Ha már razbórák: nekem türkizcsíkú törperazbóráim (Boraras urophthalmoides) vannak, a nagyobbak kemény 1.5 centisek. Érdemes megtanulni megkülönböztetni a többi Borarastól, gyakran keverve/más néven árulják. Alapvetően puszta kíváncsiságból vettem meg őket: mit tudnak ezek, hogy rengeteg akvarista hasra van esve tőlük? Hát kérlek: picik, bátrak, okosak (napok alatt megtanulták az etetésrendet) ráadásul piszok szépek is, a hímjeim élénk pirosak és szabályosan csillog a türkiz csíkjuk.


Törpe gurámi. 45 cm x 50 cm nem elég nagy ahhoz, hogy el tudják kerülni egymást. Ha törpét akarsz, akkor inkább egyet vegyél vagy alternatív lehetőségként ajánlom a mézgurámikat, nem csak a színezetük visszafogottabb, hanem a temperamentumuk is. Jól strukturált berendezés mellett 1 hím, 2-3 nőstény tartható ekkora alapterületen.


Törpe szívóharcsáról megoszlanak a vélemények, én ekkora alapterületre nem raknám őket, tapasztalatom szerint szeretnek hosszúakat úszni, de te tudod. Inkább tartanék helyettük egy marék garnélát és kisebb csigákat (hagymacsiga, zebracsiga, süncsiga).


Kisebb halacskákból nyugodtan mehet a 8-10 db-nál nagyobb csapat, egy részt, tényleg kisebbek (nem csak hosszra, hanem magasságra, szélességre, súlyra is), másrészt meg minél kisebbek annál nagyobb csapatban érzik biztonságban/jól magukat.

2015. okt. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a neon helyet valamelyik kisebb halból lesz több!
2015. okt. 11. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!