Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy tüskéshínár (Najas...

Nagy tüskéshínár (Najas marina) akváriumba telepítve?

Figyelt kérdés
Szívósnak nézett ki, de valamiért nem alakul, kis nyeszle. Világítás van, a talaj kis szemcséjű kő. Erre gyanakszom, hogy nincs tápanyag, esetleg tudnátok javasolni valamit ami egyszerű tápanyagforrás lehet a növény számára úgy hogy a víz ne legyen koszos tőle?

2015. okt. 15. 21:43
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Különösebb tápozást nem igényel, néha egy kis Heppy Plant nem árt azért neki sem. Ha új helyre kerül kicsit vegetál de általában beindul. Érdemes pár szálat egybefogni és kis csoportokban az akvárium különböző részeire ültetni, így nagyobb az esélye annak, hogy valahol jól érezi magát. Továbbá érdemes egy-egy maréknyit csak úgy a víz tetejére dobni, lehetőleg ne az áramlásba mert szereti a nyugodt vizet. Én a biztonság érdekében egy keveset mindegyik akváriumomban tartottam csak úgy a vízre dobva, mert néha a melegebb időkben hajlamos a szétesésre, a hidegebb és enyhén meleg vizet jobban kedveli (18-24fok) és mint írtam az áramlásmentes részeket is. Ha egyszer beindul akkor már csak ritkítani kell. Nálam is előfordult, hogy semmire nem mentem az új hínárral, pedig ugyan abba az akváriumba került ahol előtte a többi burjánzott, hozzátenném egyszer fordult elő, többnyire problémamentesen telepítettem. Remélem szerencséd lesz vele, de ha nem, ne keseredj el vegyél máshol is és próbálkozz újra. Még annyit, hogy a leültetett tövek megnyúlnak a fény irányában és ott kezd bokrosodni csak ahol megfelelő számára fény erőssége, tehát erős fény kell ahhoz, hogy lejjebb is dúsan nőjön, különben csak középen és a felső részen fejlődik rendesen.
2015. okt. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom hátha bejön, csak azt nem értem, hogy akkor most a gyökerével nem is vesz fel tápanyagot az csak a talaj rögzítésében játszik szerepet? Mert a kis kavicsokba nincsen tápanyag amit tudna hasznosítani. A sima vízből kitud szűrni annyit hogy fejlődjön?
2015. okt. 18. 15:32
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A gyökerével is feltudja venni a tápanyagot de részére szükségtelen a talaj plusz tápozása de ez a többi hínárfélére és mohákra is többé kevésbe igaz, ezek leültetés nélkül lebegve vagy a vízen úszva is megélnek. Mint minden hínár és mohafélénél nála is fontos, hogy tiszta és lebegőanyagmentes az-az jól szűrt vízbe telepítsük mert a finom levelekre rakódott mulm megfojthatja, érdemes telepítés előtt egy alapos talajporszívózás is. Valamint vigyázni kell, hogy takarításkor ne nagyon keverjük fel az ajzat közé szorult vagy rajta felgyülemlett szennyeződést. Jobb ha apró szemcsés a talaj pl homok vagy 1-3mm sóder mert a durvább szemcseméretű anyagoknál a mulm megszorul köztük és csak talajporszívózással lehet eltávolítani. Tehát az a lényeg, hogy óvatosan és türelmesen kell elvégezni a talajtakarítást. Ha sikerül elszaporodnia nem lesz gondod az algákkal sem. Ez egy tökéletes növény mindenkinek csak ajánlani tudom és ajánlom is rendszeresen, gondolom már unják is egy páran de nem bánom.:D
2015. okt. 19. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!