Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Citromsavas Co2 rendszernél...

Citromsavas Co2 rendszernél számít, hogy mekkora az akvárium?

Figyelt kérdés

Gondoltam beszerzek egy DIY Co2 D-201 vagy D-301 rendszert citromsavas Co2 adagoláshoz,de elhatározásom megingott,amikor olyant olvastam,hogy nagyobb akváriumnál nem jó,mert nem elégíti ki a Co2 szükségletet!Igaz ez?

Az aksim 270 liter amiből lejön a 10 cm vastag háttér.

Ilyenre gondoltam:

[link]



#Citromsavas DIY Co2
2015. okt. 17. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ?
2015. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a növényeknek milyen tartási körülményeket kreálsz.


Van a high tech, ehhez 1 watt/ literes intenzív fény kell, E.I macro tápozás, táptalaj, és 20 ppm fölötti co2 szint, amit jobb lágy vízbe oldani, kemény vízbe sok gáz kell. Ha valamilyen feltétel hiányzik bukik az egész, meghiúsul a high tech körülmények biztosítása, és marad egy rakás alga.


Van a low tech, ez közepes fényerő, nem feltétel a táptalaj, elég egy kiegészítő növénytáp, és néha macros táp, ha bubizik a co2 akkor bubizik, ha leáll a gáz akkor leált, nem feltétel, serkenti a növényeket de nem szükséglet, mivel nem kell magas co2 szint igy lehet keményebb a viz.


Pl egy E.I szerint tápozott high tech akvánál leáll a gáz, akkor rögtön kell lépni, meg kell indítani, mivel túl van tápozva nitráttal, így ketyeg az idő, hogy alga háború lesz, ha meg nem adsz macro tápot nincs értelme sem a co2 használatnak sem az erős fénynek.


270 literes akváriumnál szerintem házi co2 rendszerre alapozni nem jó elgondolás, lehet! de inkább low tech vonal.

2015. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.számú válaszolónak!Nem értem,hogy jön ide a kérdésed.

B.Jocinak köszönöm a választ.Csakis a low tech vonalon megyek...egyelőre.

2015. okt. 17. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Low techbe jó, ott működik az egész co2 nélkül is, E.I szerinti táltápozásnak nincs értelme, meg a túladagolt nitrát zűrös is. Tehát egy lowba jó a citromsavas, szebbek lesznek a növények, főleg amelyik pirosas, co2 igényes növényt nem érdemes választani ilyenkor, elég széles a paletta lowba való növényekből.


Akkor van gáz, ha valaki csak egy részét használja a high tech akváknak, mondjuk csak fény, vagy túltápoz, vagy co2 és a többi nem, tele lesz növényi hiánytünettel, vagy nitrát többlettel, a keményebb vízbe meg fel sem tudja tolni a megfelelő szintre a co2-t.


Ez végül is egy komoly döntés, és hozzá tartozik a high tech akváriumok macerás karbantartása is, mivel egy növénytermesztőről van szó, nem kimondott akvárium, ezért 270 liternél már bele lehet unni a metszésbe elég gyorsan.


"...egyelőre" ezt alaposan rágd át, mert egy low, és egy high között jelentős különbség van már a tervezésnél is, pl egy lowba jó növényt highben lehet minden nap kell metszeni, tehát ütközhetnek a növények, lehet feleslegesen megvett növénytáp, felesleges fény, stb nem minden low tech alakítható át high tech akvára, és ez fordítva is igaz.

Példa a növénytáp sem ugyanaz, bár a tropicalfish megtalálta a megoldást, a tf planter és a pont hozzá passzoló tf macro használható lowban és high ben is, de példa a G.A micro-macro már nem.

2015. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen,ha jól meggondolom csak egyirányú lehet a választásom a low és a high között.Először is a high-hoz sok szabadidő kell,amiből sajnos,a munkaprogramom miatt kevés van.Másodszor:amelett,hogy a high''fenntartása''elég költséges,sok tapasztalatot is igényel akvarisztika terén,ami bevallom nem túl sok van nekem.Úgyhogy maradok a low-nál és megpróbálom azt minél szebbé''varázsolni''.
2015. okt. 18. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!