Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Panzi lemezes díszhaltáp...

A Panzi lemezes díszhaltáp nektek is besárgítja az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

Amennyit adok nekik, azt meg is eszik, szóval nem sokáig marad a vízben, mégis két etetés után már látszik hogy sárgul a víz. Ez a haltáp hibája?


Ti mit adtok az aranyhalaknak?



2015. okt. 14. 06:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A panzi a leggagyibb haltápok egyike. Adjál neki forrázot zöldséget, esetleg jobb minőségű lemezes spirulina tápot. Fagyasztottat tápokat.
2015. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
leírhatnád a tartási körülményeket. akvárium mérete? halak száma? szűrő típusa? vízcsere mértéke, gyakorisága?
2015. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Válaszolj légyszi #2 kérdéseire is, ahol ekkora hatása van némi kajának a víz színére, ott valószínűleg tartási hiba is van.


A Panzi sajnos a lószar kategória, tényleg vérgagyi a cucc. Amíg volt aranyhalam a következő dolgokat ették:

* JBL Goldpearls (az egyetlen, amitől nem készült ki az emésztőrendszerük)

* zöldségfélék: spenót, cukkini, zöldborsó (a szemek kiszedve a héjukból), répa, brokkoli- és karfiol szár, ritkán: sütőtök, paprika darabok, zöldbab (keménységtől függően főzve - forrázva)

* fagyasztott vackok: vörös szúnyoglárva, tubifex, artemia, daphnia (amíg elég kicsik voltak, hogy megegyék )

* ezek alapján házi mirelitet: [link]

2015. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

egy 3 literes befőttes üvegben él két kishal, 5 naponta szoktam vizet cserélni. karácsonyra kapnak a gyerekek egy 25 literes akvárium készletet, szűrővel, levegőztetővel és fűtéssel, hőmérővel, világítással:


[link]


veszek majd hozzá ajzatot és valami köveket is rakok bele egy-két növénnyel.

2015. okt. 14. 12:47
 5/13 A kérdező kommentje:
milyen halakat vehetnék még hozzájuk, hogy ne csinálják ki egymást? 2-3 halra gondoltam első körben és akkor 5 lesz benne, lehet elég is ennyi.
2015. okt. 14. 12:53
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Magas fokon űzöd az állatkínzást, még ha nem is vagy tudatába. Nagyon nem így működik az akvarisztika, h fogsz egy edényt teleöntöd vízzel és mehet is a hal. Komoly biológia rendszer alakul ki egy akváriumba. Lebontó baktériumok bontják le a halak ürülékéből származó nitrogén vegyületeket. A gyerekek gondolom nem fognak gyönyörködni a haldokló, agonizáló halakba. 30 liter alatt nem is nagyon lehet halat tartani. 2-3 liter az semmi, gyakorlatilag a saját piszkukba "úsznak" a halaid. ( ekkora valamibe úszni se tudnak). Az aranyhal pedig a lehető legrosszabb választás, 300 literes akváriumot igényel, 20-25 cm-re növő tavi halról beszélünk, aki normál esetbe simán elél 20-30 évet jó körülmények között, na nálad nem fog.

Ezt olvasd el kezdésnek:

[link]

aztán kérdezz, olvass, és még kérdezz. Ha van lelkiismereted és egy kicsit is számítanak a halaid sorsa , akkor vagy visszaviszed őket, vagy valakinek eladod őket, aki élhető körülményeket tud biztosítani nekik, te erre jelenleg képtelen vagy.

2015. okt. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat és a kimerítő segítséget!


Mint mondtam, karácsonyra veszünk egy akvárium készletet és addig olvasással képzem magam és ide írok kérdéseket.


Kérdezni és tanulni nem szégyen, a kishalak meg nagyon vígan vannak az üvegükben. Enni kapnak és a vizüket rendszeresen cserélem, ahogy fentebb írtam!


Akik meg csak ócsárolni tudnak, kérem kíméljenek! Az ilyen haszontalan, okoskodó emberből már túl sok van az országban!

2015. okt. 14. 23:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos az előttem szólóknak igazuk van, a befőttes üvegben való haltartás, nem több puszta állatkínzásnál, még ha nem is szándékosan csinálod. Írtad, hogy karácsonyra veszel egy akvárium szettet, csak az a probléma, hogy minimális esélye van annak, hogy a halak ilyen körülmények között életben maradnak karácsonyig. Ha mégis megérnék, akkor ne 25 literes akváriumot vegyél, hanem minimum 200 (igen kétszáz) litereset, mivel az aranyhal hosszú távon ekkorát igényel. Ha ezt nem tudod nekik biztosítani, akkor keress nekik egy olyan helyet, ahol megfelelően tudják tartani őket. Valóban most az a legfontosabb, hogy olvass utána az akvaisztikának, hogy többet ne szenvedjenek a halaid a puszta tudatlanságodból. Nem utolsó sorban a gyerekeidnek is jó példát mutathatnál, ezzel a felelős álattartásról. Ha ezek után még nem ment el a kedved a haltartástól, vehetsz újakat, de csak olyanokat, amelyeknek megbizonyosodtál az igényeikről és azokat tudod is biztosítani.

2015. okt. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na jól van... igazából nem tudom milyen hal, csak nekem is mondták. A gyerekeim halászták a helyi park kis tavából. Hazafelé még a vödröt is kiborították és egy centis vízben értek haza a halak. Hirtelen ez volt a legnagyobb alkalmatosság a számukra. Már július óta megvannak és látszólag nagyon jól érzik magukat. Szerintem a méretükhöz képest nagy az üveg, de már nőttek azóta. Néha gyorsulgatnak, kergetőznek. Persze tudom hogy kevés a hely és meg is lesz oldva.


Fényképek alapján olyanok, mint a fiatal aranyhalak, narancssárgák. Az egyik teljesen narancs, a másikon jobb oldalon van 3 fekete folt. Remélem nem aranyhalak, mert azok tényleg nagyra nőnek, de igazából mindegy. Ha túl nagyok lesznek keresünk nekik másnál helyet.


Azt mondjátok meg, hogy kerülnek az akváriumba azok a mikroorganizmusok amikről írtatok. Rakjak bele patakvizet, vagy a helyi tóból hozzak egy literrel?

2015. okt. 15. 06:47
 10/13 anonim ***** válasza:

A mikroorganizmusok benne vannak a vízbe, csak biztosítani kell számukra közeget ahol elszaporodnak (szűrő).


Itt le van írva,h mi is az a "szűrés":

[link]

2015. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!