Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell még ezen kivül valamit...

Kell még ezen kivül valamit tennem a továbbiakban? Többi lent

Figyelt kérdés
Darakórosak lettek a halaim. Felemeltem a viz hőfokát 30-ra tettem bele sót. Mennnyi ideig kell 30 fok és mikorra várható gyógyulás? Kell a későbbiekben is még sót, tennem a vizbe? Előre is köszönöm ha segitesz.
2015. okt. 18. 20:37
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Ha már látod rajtuk a pöttyöket az azt jelenti, hogy egyszer már lezajlott egy ciklus, nem vagyok biztos benne hogy a só elég lesz ide, már csak azért sem mert az a sómennyiség ami megöli a kórokozót a halakra is veszélyes adag, amiben viszont napokig elvannak gond nélkül az a kórokozókat legfeljebb lelassítja. Komolyabb gyógyszer kell, vagy töményebb sófürdő amit elég macerás dolog nem is részletezem. Szóval gyógyszert kellene venned pl Sera Costapurt, Parakillt, Malachit Z-t, vagy Formalint, nem sorolom tovább lényeg, hogy sok cég gyárt darakór ellen hatásos készítményt, minden cég feltünteti kezelési útmutatóban a használatukat. Az olcsóbb Parakill és Malachit Z is hatásos. Ha bírják a halak a 30 fok-ot akkor maradjon egy hétig, ha nem akkor 25-30 között ingadozzon folyamatosan. A kezelés is kb egy hét a biztonság érdekében. Ha van szénszűrőd az ki kell venni és a gyógyszerezést 3 naponta ismételni kell, úgy, hogy 40% vizet cserélsz és újra beleteszed az előírt adagot, ez főleg a Parakillre és Malachitra érvényes mert hamar lebomlanak.
2015. okt. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!