Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olvasom hogy sokan takarítanak...

Olvasom hogy sokan takarítanak akváriumot hipóval, hát csak szerintem durván káros a hipó a halakra nézve?

Figyelt kérdés
ráadásul azt nehéz eltávolítani , kiöblíteni is mert ott marad egy ideig meg a szaga se megy el.
2015. okt. 24. 00:46
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem éppen akváriumtakarításra való mivel nem tisztítószer hanem fehérítő és fertőtlenítő. A vízkőlerakódásokat sem távolítja el és valóban mérgező lehet ha nem öblítik le alaposan. Mindezek ellenére a hipó nem a Sátántól való szer, kellő óvatossággal akár akváriumot is lehet vele fertőtleníteni, csak épp teljesen felesleges mivel csak a szerves anyagokat roncsolja fehéríti, utána még a vízkövet és a szennyeződéseket is el kell távolítani. Egyszerűbb olyan anyagot használni amelyik fertőtlenít és a vízkövet is oldja mint pl az ecet, vagy citromsav és ráadásul nem kell annyira óvatoskodni velük.
2015. okt. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyira nem vészes. Takarítottam ecsetalgás akváriumot hipóval, amikor azt semmi más nem szedte le. Aztán kimostam alaposan. Persze ott maradt a szaga még egy ideig, de egy kis aktív szenet tettem a szűrőbe és egy hét mulva már semmi nem maradt a szagából. Halaknak nem lett semmi bajuk amik belekerültek utána.
2015. okt. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Ilyen makacs ecsetalgás cuccokra én hyperolt szoktam használni ez is erős oxidálószer. Kis koncentrációban elpusztítja az algákat és nem árt a növényeknek, vannak akik halas akváriumban is használták, (ezt azért nem ajánlanám még akkor sem ha látszólag nincs tőle bajuk). Kisebb-nagyobb dózisban minden szerves anyagot elroncsol. Csak fertőtlenítésre, neomagnolt, timsót használok.
2015. okt. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
A hipó esetleges maradékát tökéletesen semlegesíti a vízelőkészítő, már ha használ valaki. Az viszont igaz, hogy a hipózás az esetek nagy részében értelmetlen. Az akváriumot nem fertőtleníteni kell, hanem leginkább vízkőmentesíteni, amire a hipó alkalmatlan.
2015. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szilikon ragasztáson, az akvárium éleinél voltak belül ráragadva ecsetalgák, amik ecettel nem jöttek le, csak úgy, hogy az üveget áttöröltem hipós szivaccsal. Meg a nagy köveket, amik szintén tele voltak fekete ecsetalga boholyokkal, azokat is csak a hipó szedte le.
2015. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is csak ecset alga kivégzésére, lerakódására, vagy olyan fertőtlenítésre olvastam még, ahol pl más nem használható.


Mert a savas dolgok, pl ecet, vagy sósav, az jó vízkőlerakódások ellen, és a sósav a legtermészetesebb sav , feketevizes akváriumok ph-ját is azzal állítják be (ha kell) és az aljzatnak még jó is, ha pl meszes.

Vagy "csírátlanításra" be lehet rakni pl a sütőbe kisütni.


De pl a növények egyiket se bírják. (nyilván)

Viszont van olyan növény, ami annyira ellenálló, (pl egy anubias, ami egyébként is alapból hajlamos az ecsetalgásodásra) aminek meg se kottyan egy híg hipós oldat, az ecsetalga viszont többnyire nem bírja ki.


Nem kell túl töményen használni, és túl sokáig, alaposan le kell öblíteni, és akkor probléma nélkül használható.

2015. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem teljesen igaz, hogy sósavval van beállítva egy Dél-amerikai biotóp. Savanyításra ugyan jó, én is használtam de a növényes akváriumoknál a foszforsavat ajánlanám, az kíméletesebb a kényesebb növényekkel. A halaknak mindegy, a növények miatt érdemes foszforsavat használni.
2015. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad lehet, nem próbáltam, valószínűleg nem is fogom.

Mivel olyan szinten, ahol nem elég a lágy víz okozta természetes savasodás, és külön savhoz kell nyúlni, az már egy növénynek sem túl ideális, sőt, egy valódi feketevizes biotópban alig van, vagy szinte nincs is növény, ezért a nem létező növények miatt pont értelmetlennek látok bármit is csinálni.


De ettől igaz lehet.

2015. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!