Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » HA a hajvasalás olyan KÁROS...

HA a hajvasalás olyan KÁROS akkor MIÉRT CSINÁLJÁK olyan sokan?

Figyelt kérdés

Énm is szeretném vasalni a hajam, mert össze-vissza hullámosodik, és olyan semmilyen. De, nem akarom tönkre tenni.


Olvasom itt, hogy mennyire rontja a hajat a hajvasalás, meg töredezett lesz a vége. Írják ezeket az emberek, hogy "fél évig vasaltam minden nap a hajam, és tropára ment, soha többet nem fogom vasalni, te SE vasald!"


Van aki meg azt írja, "hogy 3 éve vasalom a hajam, és semmi baja, és nem használok semmilyen hővédőt, meg ilyet."


Most nem tudom eldőnteni, hogy tényleg olyan rossz-e vagy sem.


A fodrászom kérdeztem, szerinte nem tesz jót, de nem fog tönkre menni a hajam, ha vasalom időnként.


Most akkor, ha ilyen durván ellenzik sokan, meg le beszélnek mindenkit(ezért merült fel bennem a kérdés, mert úgy írják, mintha az embere a hajvasalástól örökre örökre tenné a haját) akkor miért vasalják olyan sokan, mégis nap mint nap?


Most kell ettől félnem, hogy tényleg tönkre vágom a hajam, vagy csak eltúlozzák itt a dolgokat?


2011. nov. 29. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ez attól is függ szerintem, hogy mennyire strapabíró,erősek a hajszálaid. Az enyém pl. 2,5 év alatt a 3/4-re csökkent és a hajvégekről ne is beszéljünk, viszont a barátnőm 4éve vasalja és ugyan olyan dús, szép a haja mint régen volt. Szerintem a hullámos haj a legjobb, de ha nem tetszik csak úgy simán, akkor hajmosás után tegyél rá göndörítő hajhabot és fejjel lefele szárítsd meg úgy szép lesz :) És ha úgy variálnád, hogy egyszer miután megmosod göndör a következőnél egyenes és nem minden nap vasalnád akkor nem lenne semmi bajod a hajvasalótól, és még változatos is lenne a frizurád.
2011. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha esetleg nagy körkefével és hajszárítóval be tudod szárítani ,akkor az is nagyon szép.Amugy én vasalom a hajam.De csak ha kimosom és megszáradt,akkor szoktam.Amugy nem kell mindennap.Kivéve ha gagyi hajvasalót veszel.Érdemesebb a drágábbat megvenni.Az én hajam is amugy hullámos és összevissza áll.De ha kivasalom selymesebb,szép fényes.Ja és én se használok semmilyen hajápolót!!!
2011. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hajfüggő. Meg azért nem mindegy, hogy hetente egyszer vasalja valaki, vagy minden reggel.

Megkérdeztem anno én is a fodrászom, azt mondta, hogy úgy nagyon max 80fokon kéne használni a vasalókat, ehhez képest általában csuma fokozaton, kb 200 fokon szokták.

Ha vasalni akarod a hajad, akkor kéthavonta minimum vágass a végéből, mert ott ugye vékonyabb a szál, könnyebben kiszárad, ronda, töredezett lesz, és az elég igénytelenül és ocsményul néz ki.

Ja és minél göndörebb a haj, annál inkább tropára tudod vágni. Egy majdnem egyenes hajnak nem nagy strapa, hogy egyenességre kényszerítik, egy göndörnek azért több nyúzás. Meg a hajszál megnyúlik, ahogy húzod a vasalóval, elvékonyodik, az se épp egészséges.

Nem mindegy, mivel ápolod a hajad, a hő kiszárítja, nem árt egy jó hővédő sem, illetve a vasaló se egy 2ezer forintos fém valami legyen (bár az ilyenolyan szuper bevonatok többsége semmit nem ér. :D)

Az tuti, hogy jót nem tesz a hajnak. Ha vastag, egészséges szálú a hajad, nincs festve, stb, akkor azért nem lesz nagy baja, ha hetente egyszer átfutsz rajta (ja még gyakori hiba, hogy 28-szor végigmennek ugyanazon a tincsen). Ha vékonyszálú a hajad (a legtöbb európaié elvileg annak számít talán), könnyebben sérül.

De alapjáraton én annak a híve vagyok, hogy olyan frizurát kell vágatni, ami a saját hajadból, két órás hajszobrászkodás nélkül is jól áll. Az a tuti. Azt még mindig lehet formázgatni, fordítva viszont neccesebb, ha épp nincs időd megcsinálni.

2011. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván ha havonta egyszer kivasalod, semmi baj nem lesz, de gondolj csak bele, hogy égeti a kétszáz fokos vas a hajad... Egyébként ez a kérdés olyan, mint hogy miért dohányoznak olyan sokan, ha olyan káros? Mert hülyék, mert szeretik. Ha valaki nem bírja elviselni hogy göndör vagy hullámos a haja, inkább agyon égeti, de legyen egyenes. Egyébként attól, hogy hullámos a hajad, egyáltalán nem gáz, és nem semmilyen, tűzd fel, kösd fel, kontyold, csinálj púpot, néha ki is vasalhatod, de ne szokj rá, mert nem tesz jót neki.
2011. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minél ritkábban vasalod a hajad annál jobb. Egyszer-egyszer áthúzod az nem árt neki, viszont ha napi szinten vagy heti min 3x vasalod az már káros, mert végül is szétégeted a hajad. Ugyanolyan káros a hajsütővas is. Van akinek jobban bírja a haja, van akinek kevésbé, de ha egészséges hajat szeretnél, akkor minél kevesebbszer vasald.
2011. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert az emberek szeretnék saját maguk alakítani a külselyüket. megváltoztatni ami nem tetszik olyanná ami tetszik ,néha bármi áron, vagy csak nincs tisztában a következményekkel. (ui én is vasalom de ritkán)
2015. jún. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!