Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől jelenik meg a barna alga?

Mitől jelenik meg a barna alga?

Figyelt kérdés
alga

2015. okt. 25. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Túl gyenge megvilágítástól.
2015. okt. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és hogy tudom eltüntetni ?
2015. okt. 25. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy

- gyenge a világításod (pl. gyári szettek 99%-a), akkor kellene egy plusz cső is bele (sokan belebarkácsolnak)

- keveset világítasz, akkor hosszabb időn keresztül kellene világítani


Nekem pl. az egyik akváriumom egy gyári szett, de bár én alapvetően nem idegenkedem a barkácsolástól, a villanyszerelés nem a stílusom, így inkább a kis fényerőnek megfelelően választottam növényeket, így azok jól bírják, de egy kis barna alga így is van időről időre, letakarítom és kész.

2015. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg a nitrát ha sok a halürülék. A csapvízben van foszfát, a talajban szilikát, ez is okozza, hogyha épp megfelelő a fény is.


De ha van pár csiga és kis alga tisztító állatok, azok eltüntetik.

2015. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg az is megfigyelhető, nekem legalábbis volt olyan, hogy kitisztítottam a külső szűrőt teljesen, és utána 2 hétig algásodott az akvárium. Aztán kialakult benne megint a baktériumkultra, utána elmúlt az algásodás.
2015. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
valószínűleg kevés a fény mert van egy 54 literes aksim amibe van egy T5 15w-os világítás.Köszönöm a válaszokat
2015. okt. 25. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Induló akváriumnál teljesen normális, okozhatja kevés fény, de túlzott nitrát szint is. Összetet
2015. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Összetettebb dolog.
2015. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. okt. 26. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!