Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalat hogyan...

Sziámi harcoshalat hogyan tegyek át új akváriumba?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek megkérdezte nem kell-e a hala, mert ő már nem tudja tovább gondozni.

Egy sziámi harcosról van szó, melyet eddig egy kb 6-7 literes dekor gömbben tartottak. Elolvastam pár

oldalt ahol írták, hogy legalább 20-25 literben kell őket tartani, vásároltam egy ilyet:


[link]


Tettem bele kavicsot, élő növényeket, mohagömböt és vettem JBL Betta eledelt, mert eddig valami noname zacskósat kapott.

Feltöltöttem felforralt lehűtött vízzel az akváriumot, tettem bele víztisztítót és 26 fokra állítottam a fűtőt. Így áll 4 napja az új aksi.

Hogyan tegyem át a halat, hogy gond nélkül viselje az átállást?

Valamint elkezdtem böngészni itt a kérdéseket és láttam, hogy törvény tiltja a 30 liter alatti akváriumot, én ezt nem tudtam, nem értem

hogyan árulhatnak akkor ilyet. Ezek szerint a betta szenvedne a 25 literben? Sajnos nem tudok újabb/nagyobb akváriumot venni.


Köszönöm előre is!


2015. okt. 26. 13:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, 26 mindkét helyen...
2015. okt. 28. 11:33
 12/19 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj 20%-os vízcserét hátha jobban lesz tőle. Ne erőltesd az etetést, hetekig kibírják kaja nélkül, csak próbaként adj időként, hogy lásd van e étvágya. Valami nagyon nem tetszik neki, ha így viselkedik. Milyen talajt használsz, nem abból oldódik ki valami? Gondolkodj mit tettél a vízbe, bármi segíthet ami eszedbe jut. Tegyél félre vizet, mert lehet, hogy újabb cserére lesz szükség.
2015. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
A vízcserét már megcsináltam, agyalok, de semmi nem jut eszembe, tetra fekete talajt tettem be, többször alaposan átmostam, 2 tetra műnövény is van, forró vízbe mártottam használat előtt ahogy írva volt, 3 élő növény azokat is lemostam, a szűrő megy 200liter/óra, most elindítottam a levegőztetőt is hátha, a víz 26 fokos már többféleképpen megmértem, vettem egy kis vörös szúnyoglárvát hátha arra kedvet kap, de nem kell neki, z akvárium fedve van de több ponton is tud szellőzni, nagyon elkeseredtem, mert azt hittem jót teszek neki, míg abban a gömbben "vígan" elvolt itt tiszta depresszió... :( Van bent vele egy sisakcsiga is algázónak, nem tudom neki mennyit kell mozognia, még sosem volt csigám, de az is csak kuksol a fal alján, meg se mozdul...
2015. okt. 28. 15:36
 14/19 anonim ***** válasza:

Na igen, ahogy mondtam, a rossz víznél csak a változékonyabbat viselik rosszabbul.

Ha megéri a holnapot, és adsz még egy esélyt a dolognak, esetleg vegyél tetra aqua safe vízelőkészítőt, az vitaminos, stresszoldó.

És szerintem 1 fokkal megpróbálhatod feljebb venni a fűtést is.

Vagy kipróbálhatod, hogy tükröt tartasz elé.

Alapvetően mondjuk az is stresszeli, de hátha kizökkentené az apátiából.

Nem kell sokáig, akár reagál rá, akár nem.

2015. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, úgy tűnik magához tért! Az előbb néztem meg és úszkál, gyorsan tettem be neki egy fél vörös szúnyoglárvát és megette! Boldog vagyok, remélem most már minden rendben lesz! :-)
2015. okt. 28. 18:13
 16/19 anonim ***** válasza:
A vörös szúnyoglárva elvileg jó, gyakorlatilag én személy szerint kerülöm. Van a végén egy kemény rész, ami érzékenyebb halaknak bélgyulladást okozhat. De a bettákra nem jellemző ez a probléma.
2015. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Salx Narval ***** válasza:
Én is örülök, hogy rendbe jött és eszik. A részleges vízcseréket ne hanyagold el. Nem sokat mond, hogy fekete Tetra talaj de tartok tőle, hogy ez egy táptalaj, amiből a kevés és a friss ültetésű növények nem veszik fel a kioldódó tápanyagok nagy részét,a mű növények meg pláne. Talán még pH eltolódást is okozhat. Jó volna elolvasnod mit is vettél nehogy baj legyen. Vásárolj egy maréknyi tüskés hínárt és dobd csak úgy a víz tetejére, az segít addig amíg a növénykék erőre kapnak. A műnövényeket idővel cseréld élőre.
2015. okt. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsot, azóta is minden rendben vele és a sisakcsiga is mozog... :)
2015. okt. 29. 07:10
 19/19 VrsPeti válasza:
Megfogod és belerakod!
2016. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!