Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Corydoras panda tartása?

Corydoras panda tartása?

Figyelt kérdés
Mennyire nehezen tartható faj? Sokat olvastam róla de egyéni vélemények érdekelnek, mit szeretnek mit nem. köszi a válaszokat

2015. aug. 7. 19:37
 1/4 aqualonia akvárium válasza:
Ezekkel a panda páncélosharcsákkal nincsen semmi extra. Igazán könnyen tartható hal. Ráadásul nagyon fontosak egy akvárium rendszerében. Hiszen az aljzat felett pár miliméterrel úszva eszegetnek. Így ami lepotyog étel, az sem fog fehérjeként kicasapódni az akvárium oldalán. A tubifexet, és a sera vipant például imádják. De mindenevők. Az aljzatnál arra kell finyelned, hogy ne legyenek benne éles szemcsék, műanyag, vagy kerámia dekoroknál pedig éles élek. 22-28 celsius fokon érzi jól magát, ill. 5,8-7,8 ph érték között. Vízkeménység szempontjából nincsen semmi extra gond vele. ha veszel, mindenféleképp minimum 3-at. Társas hal, rajokban úszik. Remélem mindent elmondtam. :D
2015. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én legalább hat darabot javasolnék, és feltétlen homok aljzatot, ne kavicsot.
2015. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Manado van aljzatnak.
2015. aug. 8. 12:26
 4/4 raptorus ***** válasza:

Hát, ahogy az előttem levők szóltak, egyáltalán nem "finnyás" hal, persze ez nem azt jelenti, hogy teljesen igénytelen. A többi páncélosharcsához hasonlóak az igényei, max cseppet kisebb akváriumot is "elvisel", mivel felnőtt korában kisebbre nő meg, mint a "szokásos" cory-k.

6-8 darab már nagyon pofás rajt alkot, 4-nél kevesebbet ne nagyon tarts, ha lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=FbhXKN7c1I8

Kaját egyrészt megoldja a "lepotyogóból" másrészt meg 1-1 lesüllyedő tablicsek kellemes nassolás. Ha véletlenül egy fürt tubit kapnak, rögtön körégyűlnek s spagettiznek míg el nem fogy/jól nem laknak.

Aljzatnak én biza folyami homokot tettem annó (persze öblögetve, forralva, kezelgetve) s nem tűnik úgy, hogy zavarná őket, turkálják naphosszat.


Röviden, nagyon jópofa, nem túl igényes, "aranyos" páncélos, hálás tartani. Sok sikert hozzájuk!

2015. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!