Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumba milyen...

K-roly kérdése:

112 literes akváriumba milyen fajta, és ezekből hány darab halat érdemes rakni?

Figyelt kérdés
Elsőre csak 10-15darab halat szeretnék, még szerzek egy kis tapasztalatot, de azért színes is legyen. Nem tudom hogy válogassam őket össze. Teljesen kezdő vagyok.
2015. nov. 5. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Olvass el néhány akvarisztikai szakkönyvet, magyar szerzőktől is van. Ekkora vízmennyiségbe szellőzés nélkül kb. 10 db 5 cm-es hal alkalmas, szellőzéssel lehet több is, csak éppen teljesen természetellenes lesz és ha felüti a fejét valami kór, akkor hullanak, mint legyek. Legjobb szerintem a biotop akvárium, amikor adott vizes élőhelyre jellemző 1 vagy két halfaj van, odavaló növényzettel és dekorációval. Ha több halfajt társítasz, akkor ügyelj a viselkedésükre, tehát erősen területvédő halat ne tarts együtt békés halakkal, azaz pl. bettát csak egyedül, legfeljebb párban. Kifejezetten ragadozó halat ne tarts együtt apró ivadékkal vagy elevenszülőkkel. Hidegebb vizet kedvelőt ne tarts kifejezetten melegkedvelőkkel. Elevenszülő halat csak sűrű növényzet mellett érdemes tartani és szaporítani, hogy az ivadék elrejtőzzön a növényzet között. Ha nagyobb halat akarsz, pl. vitorláshalat, abból legfeljebb egy párt tarts, mert úgyis hatalmasra megnőnek, területvédők és nagyon ijedősek, azaz a lakásnak valamilyen zavartalan helyén legyen az akvárium.
2015. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A lényeget lefelejtettem.Van egy 1000l/h belső szűröm levegőztetővel,van az akváriumban vízmelegítő,és egyenlőre műnövények vannak. Konkrétan elevenszülő halakra gondoltam.

Igen olvasok folyamatosan, csak közben szeretném elindítani a sajátomat,viszont tapasztalatom nincs így nem tudom melyik halak nem zavarják egymást.Ezért gondoltam megkérdezem a nagyokat.Akkor a db szám is sok?

2015. nov. 5. 21:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek 3 hétig járasd a szűrőt, a halak érkezése előtt, mindennap egy kis kaját beszórva, a vízbe, h a lebontóbaktériumok elszaporodjanak.

A szűrő konkrét típusát leírhatnád, úgy jobban meglehetne becsülni az optimális hal mennyiséget.

A 3 hét üresjárat után ne egyszerre telepítsd őket, heti csúsztatásba.

Mivel eleven szülőket szeretnél én így telepíteném ahelyedbe.

Első héten 4-5 hím guppy

Második héten 2 pár platti

Harmadik héten pedig egy hím szifó és 2-3 nőstény.


Ennyi hal elég is lesz.


Ezt olvasd el, sok hasznos infó van benne:

[link]

2015. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!