Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1hete született egy darab...

1hete született egy darab német törpe spiccünk! Anyjának nincs teje! Egy ilyen pici kutyusnak hány ml tejpótlót érdemes adni és hányszor?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

a kiskutya fogy? Honnan veszed, hogy nincs teje a mamának? Ha nyomogatod és nem jön az nem azt jelenti, hogy nincs !

Adjál a mamának a kajájához tejpótlót jobban megfogja enni de van olyan szuka aki egy pár napig nem eszik az ellés után! Ha fogy a kiskutya és csak sír és nem tud szopni akkor nézd meg, hogy nincs e neki szájpadláshasadéka ( farkastorok )!

2013. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első vagyok ha tényleg nincs teje 2-3 óránként kell neki adni enni. Az etetés nem egyszerű mert ha félrenyel akkor tüdőgyulladást kaphat és elpusztul! Szóval az lenne a legjobb ha szopna a kicsi :-)

Én inzulinos fecskendővel szoktam felnevelni ha gond van de éjszaka is kelni kell hozzá és az infra is megy éjjel nappal alatta ! A tápszer mennyisége attól függ milyet veszel nagyon sokfélét lehet kapni de mindegyikre rá van írva. Ha megetetted akkor meg tedd vissza a mamájához ha foglakozik vele, ha nem akkor neked kell pisiltetni és kakiltatni is de nem hiszem, hogy ilyenről szó lenne...

2013. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
Napi 5-ször 2.5deci
2013. febr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Törpe spiccnek 2,5dl te megőrűltél. Két óránként kell etetni és ha 0,5 dl megiszik az már jó. Evés után a pociját meleg nedbes szivacsal mosogasd hogy tudjon üríteni. De szerintem orvostól érdeklődj. Ritkán fordul elö hogy az anyának nincs taje. Figyeld a kicsit hogy sokat sír-e, és mérd a súlyät, ha fogy akkor kell pótolni.
2013. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor sír a kutya,ha nincs vele az anyja!Szopizik,de igen csak le van fogyva és alig mozog pedig már 1hetes!Az a baj tápszerből is épp,hogy csak iszik!Szemcseppentővel adom neki,de a 2,5dl-t max 1 nap alatt issza meg!3óránként etetem!Panzi tápszert vettem neki!Anyja se akar vele foglalkozni pedig ezelőtt 3 almunk volt és semmi gond nem volt velük!Nem is akar a kicsi közelében lenni!
2013. febr. 11. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!