Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem egy black mollyt és...

Missv kérdése:

Ma vettem egy black mollyt és estére el is pusztult. Mi lehetett az oka?

Figyelt kérdés
60literes akvárium, oxygén csepp, szép környezet, jó kaja, pont elég meleg víz és mégis már lent fekszik az akvárium alján felfelé fordulva és a hasán ha jól láttam elfehéredtek a pikkelyek.. Mitől lehetett? Hátha valaki okosat tud mondani, mert így nem merek mégegyet venni..

2015. nov. 5. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy tetted bele az akváriumba?
2015. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oxigén csepp...


Milyen a szűrés? Mennyi a pontos vízhőmérséklet? Milyen halak vannak még, ha vannak? Mióta van meg az akvárium? Ha új akkor járattad-e 3 hétig üresen?

2015. nov. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mire kellett az oxigén csepp?
2015. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elpusztulás oka az is lehetett, hogy egyedül tetted bele, nem társasan vetted meg őt
2015. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a pontos vízhőmérséklet 26fok, nem mondták, hogy járatni is kell :O nagyon kezdő vagyok és az eladó nem túl segítőkész rövid tömör válaszokat ad mikor kérdezek bármit... de ma vettem egy bettát vagyis sziámi harcos halat, meg egy gömb mollyt és egy óra alatt elpusztult mindkettő.. vissza vittem és azt mondta a csaj, hogy biztos nem siettem hazafelé és megfáztak....... hát oké.. bepipultam most két aranyhalam van kíváncsi vagyok, hogy meddig húzzák szegények..
2015. nov. 6. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy kamu(annak tűnik).


Amennyiben nem az:

AZONNAL vidd vissza a két aranyhalat. Sikerült egy 30 centisre növő állatot(vagyis kettőt) választanod.

Oxigén csepp, eladótól kapott tanácsok mehetnek a kukába.


Amint visszavitted az aranyhalakat, vegyél egy Eheim pick up 2010-es szűrőt, egy 1x24 wattos világítást sok élő növényt és kiegészítő növénytápot(nem tartalmaz makroelemeket, a halak ezeket majd biztosítják). Járasd 3 hétig üresen az akváriumot, úgy mintha lennének benne halak, pár naponta szórj be egy kis kaját is. A 3. hét letelte után mehetnek a halak részletekben. Kb. 7-8 platti vagy 10 guppi(csak hímek, hogy ne szaporodjanak túl).


Olvass: [link]

[link]

2015. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!