Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma reggel pusztult el a...

Ma reggel pusztult el a madaram. Kis fecske volt. Mi baja lehetett? Evett ivott, játszott és melegben volt. Nálunk volt, de egy előre megszervezett nyaraláson vagyok hétfő óta most meg elpuztult.

Figyelt kérdés
A mamám gondozta onnan tudom. Enni bogarakat csontit evett, inni meg kicsit langyos vizet. Olyan életrevaló volt. Teljesen letörtem. Sírok egy ideje, de nem akarom elrontani anyáék nyaralását. 4-en jöttünk. Mitől nyugodhatnék meg, és mi lehettt a baja?

2014. aug. 26. 10:20
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
A fecske nem háziállat. Elpusztulásához bőven elég volt, hogy fogságban tartottátok. Bármilyen betegsége lehetett, ezt így nem lehet megállapítani. Ha madarat szeretnél, vegyetek pintyet vagy papagájt, a vadon élő madarakat pedig ott kell hagyni, ahol az ő élőhelyük van.
2014. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Hmm. nem tudom, talán rosszul tudom, de a fecske nem fogságba való. Vagy rosszul tudom?

Eleve "kis" fecske, eleve jön az ősz, ők ilyenkor költözni szoktak. Hát ő így költözött el.

2014. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam: Találtuk a kertben a földön. Nem volt fogságban mert a nap nagy részében a kertben ugrált és egy bokorban játszott. Mire megtaláltuk nálunk már nem voltak fecskék.
2014. aug. 26. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Szegény...

ÉN se akarok belepofázni, de tényleg nem házba való :(

2014. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a hidegben nem hagyhattam mert reszketett, remegett a földön
2014. aug. 26. 10:39
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

"Mire megtaláltuk nálunk már nem voltak fecskék"


Magad adtad meg a választ. Kicsi volt, fejletlen, lehet, hogy beteg is, itt hagyták.

2014. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos késői kelés volt. Nem neki való volt már ez a korai ősz, bizonyára már azelőtt megfázhatott, hogy gondozni kezdtétek. Amatőr módon egyébként meg lehet próbálkozni madármentéssel, csak az a baj, hogy viszonylag ritkán sikerül. A vadon élkő madarak megmentése, nevelése "szakma", amit tanulni kell. A talált madarakat valamilyen ehhez értő szervezetnek, alapítványnak célszerű eljuttatni (MME, Magyar Madármentők Alapítvány, stb.) célszerű eljuttatni, ők megfelelő tudással, felszereltséggel, szakmai háttérrel rendelkeznek a talált fiókák gondozásához. Interneten meg lehet találni, hogy a lakóhelyetek közelében kik foglalkoznak ezzel.(Bár ha tényleg nincs ilyen szervezet a közeletekben, akkor még az amatőr madármentési próbálkozás is jobb, mintha semmit sem tennétek, úgyhogy próbálj megnyugodni, ami lehetséges volt, azt megtettétek.)
2014. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

A fecske nem ugrál a kertben és nem játszik a bokorban! Vannak kismadarak, akik míg nem tudnak rendesen repülni, a talajon vannak és a szüleik ott etetik, ilyen pl a feketerigó vagy a házi rozsdafarkú. De a fecske nem ilyen! A fecske a fészekben nevelkedik egészen addig, amíg akkorára nő, hogy repülni tudjon. Addig a szülei hordják neki a rovarokat, és a szülei hordják el a fészekből az ürülékét. Repülni nagyon hamar megtanul. Eleinte még a fák ágain várja a szülőktől a táplálékot, miközben repülni tanul, de nagyon hamar önálló lesz. A földre nem szokásuk leszállni!


Ha kis fecske földön van, akkor az kieshetett a fészkéből. Ilyenkor amennyiben nem sérült meg, akkor vissza kell tenni a fészekbe, hogy a szülei etessék tovább! Ha nincs sérülése, nem szabad fogságban tartani, egyrészt mert védett állat, másrészt mert az ember nem tud olyan táplálékot biztosítani számára, ami megfelelő lenne! Úgy tudom a csontkukac egyáltalán nem jó nekik! (Valahol olvastam.) Más kajákkal meg nagyon könnyen elronthatod a gyomrát. Lehet, hogy néhány napig eléldegél akármilyen táplálékon, de a szervezete közben legyengül, és egyszer csak meghal. Talán ez történt nálatok is.


Az a legjobb a kis madaraknak, ha a szülei etetik, ezt jól jegyezd meg! Örülj annak, hogy a közeledben élnek, figyeld meg őket a kert végéből vagy az ablakodból, tegyél ki itatót, téli madaraknak eleséget, bármit, óvd a kertet a macskáktól akik veszélyt jelentenek a madarak életére, de ne tartsd őket fogságban! Ha segítségre van szükség, akkor keress szakembert, madármentőt, madártani egyesületet, stb...!!!!

2014. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!