Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy növényes akváriumban...

Egy növényes akváriumban hogyan épül fel a talaja?

Figyelt kérdés

PElsőként legalurra kell ugye növény táptalaj: ADA Növény táptalaj (Power Sand M)

[link]


És az lenne a kérdésem hogy közé feltétlen kell tenni baktérium kultúra elősegítő port?

[link]


Vagy jöhet egyből az ADA Aqua Soil Amazonia - általános növénytalaj

[link]

?? Vagy közé még kell valami??



2015. nov. 7. 15:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem csak Pro-soil általános növénytalajom volt, semmi más. Nagyon szépen nőttek benne a növények. Amikor kifogyott belőle a tápanyag (sárgulni kezdtek kicsit) akkor vettem panzi aquaplant tablettát, és Jbl kugeln gyökértáp golyót. Ezeket belenyomkodtam a talajba.

A panzit havonta, a jbl-t félévente mert nagyjából fél év alatt bomlott le, tűnt el a talajból a JBL golyó. Volt hogy kiástam, néztem mikor tűnik el.


Ezekkel így tökéletesen nőtt minden, majd 1 évig Co2 gázt is engedtem bele, és így mintha termesztettem volna, olyan gyorsan nőtt a Hydrocotyle tripartita japan, a Hydrocotyle leucocephala, a Hemianthus micranthemoides, és a Nomaphila stricta. Ezekkel volt tele 2 nagy akváriumom.

2015. nov. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!