Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112-es literes aksiba elég...

112-es literes aksiba elég lesz egy tetra ex 800 és egy eheim aquaball 60?

Figyelt kérdés
800 l/h és 500 l/h már meg oldja a biológiai és mechanikai szűrést?

2015. nov. 11. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Megoldja simán, csak ne telepítsd túl az akváriumot. A tetraba érdemes legalább 1 liter siporaxot vagy más biológia közeget venni, mert a gyári töltet elég gyér.
2015. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, fel akarom turbózni, annyi siporax-szal, amennyi csak belefér. 6-8 pandaharcsa és 8-10 dánió vagy valamilyen ponylazac mehet bele?
2015. nov. 11. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyi simán, ilyen neon méretűből akár 15 db is. Azért szivacs is maradjon a siporax előtt, h kevésbé, lassabban tömődjön el a siporax. 2 liternél többet szerintem felesleges venni kistestű halak mellé.
2015. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Még egy kérdés: milyen talajt javasolsz, ami jó a növényeknek és alkalmas a fenéken turkálóknak is? Az égetett agyag talajokról sok jót olvastam, de elég könnyű a fajsúlyuk, nehéz bele ültetni és a harcsák is jobban mozgatják. Az 1-2 mm-es kvarchomok esélyes még valamilyen táptalajjal alatta, csak nem tudom, hogy azt mennyire hálálják meg a növények?
2015. nov. 11. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz komolyan növényezni akkor felesleges táptalaj. Jbl manado tökéletes a célra, de még a sima kvarchomok is. Nekem is manado van hasonló méretű akváriumomba, de nem túrják ki a növényeket a harcsák, még a thorocata se.
2015. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!